Jak informuje serwis RFN24.PL Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji twierdzi, że zamknięcie małego ruchu granicznego z Rosją jest korzystne dla budżetu.

Według raportu ministerstwa Polska zyskuje na zamknięciu małego ruchu granicznego z Rosją. Jest to odpowiedź na zarzuty przedsiębiorców i samorządowców, którzy twierdzą, że brak małego ruchu granicznego rujnuje lokalne firmy.

Według MSW za zyskiem dla polskiego budżetu przemawiają dane przedstawione przez Straż Graniczną i Główny Urząd Statystyczny.

Według dziennikarza RMF FM MSW stwierdza w raporcie, że wzrasta sprzedaż alkoholu papierosów i paliwa przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim.

Lokalni przedsiębiorcy są jednak innego zdania i zbierają podpisy pod petycją o przywrócenie małego ruchu granicznego.

Czytaj także:

Kukiz’15 apeluje o przywrócenie małego ruchu granicznego z Rosją

Mały ruch graniczny z Kaliningradem nie powróci póki trwa wojna w Donbasie?

RMF24.PL/KRESY.PL

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zan
  zan :

  Rosjanie robili zakupy w Polsce, a Polacy tankowali w Rosji paliwo. Dodajmy: paliwo i tak importowane przez Polskę. A zatem jakby nie liczyć, to bilans handlowy Polski uległ pogorszeniu. Tylko urzędniczy pojeb z PiS będzie tu widział wzrosty dochodów budżetu.

  • cyna
   cyna :

   Twoje argumenty nie maja sobie równych, to że okoliczna ludność jeździła po paliwo wóde i papierosy do Królewca i kupowała je taniej i bez akcyzy to dla ciebie nie ma znaczenia bo i tak kupujemy paliwa od Rosji. To że nic prócz fajek wódy i paliwa w Rosji nie kupowali nasi rodacy wspomagając światek przestępczy w Królewcu i to że czasem ten światek się pojawiał w Polsce żeby pobalowac w Hotelach to nie znaczy że bilans był dla nas korzystny. NIkt nie zamknął granic i ruskie ludzie z Królewca nadal mogą przyjeżdżać na zakupy spożywcze w nie-Polskich marketach. I tutaj także urzędniczyna z PiS znów pokazał swoją wyższość w stosunku do ciebie choć to żaden powód do dumy.

 2. jch2016
  jch2016 :

  Od kiedy to MSW zna się na budżecie? Poza tym, nie było żadnych badań przepływów finansowych w rejonie przygranicznym. A ludzie i władze lokalne wskazują na ponoszone straty. Kłopoty z paliwem, alkoholem i papierosami – ograniczyć dopuszczalne ilości. Teraz gów.iany przychód mają urzędnicy MSW za płatne wizy!? Politycznie sprawa nie sprzyja osłabianiu napięć na naszych granicach.