Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
„Ukraińcy doprowadzili do tego kryzysu, niech znajdą rozwiązanie” – odniósł się Donald Tusk do decyzji Wołodymyra Zełenskiego o nadaniu jednej z jednostek wojskowych nazwy „Bohaterów UPA”. W Warszawie temat ten był omawiany podczas spotkania wiceszefa MSZ Marcina Bosackiego z Kyryłem Budanowem.
W piątek, na pokładzie rządowego samolotu po szczycie Unia Europejska-Bałkany w Czarnogórze, premier Donald Tusk skomentował decyzję prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o nadaniu ukraińskiej jednostce wojskowej nazwy „Bohaterów UPA”.
„Po tym nieszczęsnym zdarzeniu, jakim była decyzja ogłoszona przez prezydenta Zełenskiego, zrozumiałem zupełnie reakcję prezydenta Nawrockiego. Ja być może bym inaczej zareagował” — powiedział premier Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami.
Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej poinformował o zgodzie na ekshumacje szczątków polskich ofiar w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej oraz prochów żołnierzy Wojska Polskiego we Lwowie. W komunikacie Ołeksandra Ałfiorowa na Facebooku nie wskazano ukraińskiej odpowiedzialności za mordy z 1943 roku, pisząc jedynie o mieszkańcach dawnych wsi, którzy „tragicznie zginęli w sierpniu 1943 roku”. (more…)
Unia Europejska przeznaczy dodatkowe 100 mln euro na wsparcie libańskich sił zbrojnych. Szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas przekonuje, że wzmocnienie struktur państwa jest najlepszym sposobem ograniczenia zagrożenia ze strony Hezbollahu. (more…)
Władimir Putin nie odpowiedział wprost, czy zamierza pozostać u władzy do 2036 roku. Rosyjski przywódca stwierdził, że konstytucja pozwala mu startować w wyborach w 2030 roku, ale zapewnił, że obecnie o tym nie myśli. (more…)
Komisja Europejska i Polska naciskają na Berlin w sprawie stopniowego zniesienia kontroli granicznych. Niemcy odrzucają te wezwania i zapowiadają jedynie elastyczność na wybranych odcinkach tras.
We wtorek w Brukseli Komisja Europejska opublikowała opinie dotyczące tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych strefy Schengen, w których wezwała dziewięć państw do podjęcia działań prowadzących do stopniowego znoszenia obowiązujących od dłuższego czasu ograniczeń. Komisja uznała, że choć środki te zostały wprowadzone z uzasadnionych powodów związanych z bezpieczeństwem i presją migracyjną, powinny pozostać rozwiązaniem wyjątkowym i tymczasowym. Opinia Komisji została skierowana do Austrii, Danii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Norwegii, Słowenii i Szwecji.
Polska również naciska na Berlin w sprawie ograniczenia kontroli. Wiceszef MSWiA Maciej Duszczyk ocenił, że zmniejsza się liczba argumentów za ich dalszym utrzymywaniem.
Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych przyznała, że sformułowanie zobowiązania policji do walki z rasizmem, sugerujące, że ludzie powinni być traktowani inaczej ze względu na pochodzenie etniczne, jest „błędne”.
W poniedziałek skazano Sikha, który zamordował w grudniu nożem Brytyjczyka polskiego pochodzenia, Henry'ego Nowaka. Społeczne oburzenie wywołał fakt, że po przybyciu na miejsce, policjanci wysłuchując skarg Sikha na "rasizm" Nowaka, obezwładnili i skuli kajdankami ranną ofiarę mimo, iż skarżyła się ona na obrażenia. Pojawiły się oskarżenia o opóźnienie przez to pomocy medycznej dla Nowaka, co miało przyczynić się do jego śmierci, a zachowanie policjantów było spowodowane antyrasistowskimi procedurami działania brytyjskiej policji.
W środowym wywiadzie telewizyjnym odniosła się do kwestii instrukcji policyjnych sekretarz stanu ds. policji i przestępczości w brytyjskim ministerstwie spraw wewnętrznych, Sarah Jones. Przypuściła ona, że sformułowania, którymi mają się kierować brytyjscy policjanci są "błędne", jak zacytował "The Independent".
Kit im w ucho. Wybierać na tego rodzaju święto akurat dzień w którym wygrali z Polską to głupota. Polska nie była nigdy dla rosji żywotnym zagrożeniem, jak mongołowie, turcy czy niemcy. Widać jednak zależy im na złych relacjach z Polską.
Ale tylko przed Polskim królem car bił pokłony i to Polskiemu Królowi oddawał pełnię władzy
jest jeszcze drugi wariant: Z państw, które zajęły znaczne obszary Rosji (Turcja, Niemcy, Francja [oddzielny temat tatarzy, których jest wiele milionów w Rosji]), po prostu Polską najmniej sie przejmują i opiniami w Polsce na temat Rosji. Maja wprawdzie swoje obchody zwycięstwa nad faszyzmem, ale na to jest ogólnoświatowa akceptacja.
@ kokot – a to nie Sołżenicyn [chyba] mówił, że zajęcie Moskwy przez Polaków było największym zagrożeniem dla rosji i prawosławia kiedykolwiek… I nie do końca Polską najmniej się przejmują…
Kojoto:04.11.2015 12:40 Tak to głupota, jednak jest faktem , że głęboką zadrą dla Rosjan jest to, że Polacy byli kiedyś gospodarzami na Kremlu. Być może jest tak, że to wydarzenie w świadomości obecnych włodarzy Kremla jest nie do zniesienia(przemawia za tą tezą ustanowione przez nich święto) – stąd brak możliwości porozumienia się i wszelkiego rodzaju kłopoty, czy to polityczne czy ekonomiczne dla naszego kraju. W myśl przysłowia-” Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz”- a tu nie ma ani jednego.
Czyli można bez zadym? Ale pewnie policja tam pomaga i trzyma porządek nie prowokuje.
o czym ty piszesz – demonstracja koncesjonowana przez Kreml to z kim ma być zadyma ??? To nie jest jakiś marsz antysystemowy tylko prosystemowy.
To bardzo dobrze, że Rosjanie nas doceniają i przypominają nam o naszej historycznej wielkości. Pragnę też zwrócić uwagę, że tylko My tj. nasze wojska dwukrotnie okupowały Moskwę i dwukrotnie Berlin, nie ma na świecie drugiego takiego narodu. Moskwę – raz samodzielnie a drugi raz z Napoleonem, Berlin – raz z Napoleonem a drugi raz z Armią Czerwoną.