Urzędnicy Ministerstwa Rozwoju liczą na to, że po Brexicie część instytucji finansowych zechce przenieść działalność z Wielkiej Brytanii do Polski.

W odpowiedzi na interpelację jednego z posłów urzędnicy MR stwierdzili, że szacują, że dzięki Brexitowi w Polsce uda się stworzyć kilkanaście – kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy. Zdaniem resortu rozwoju, wartym zauważenia jest fakt, że przyciągane inwestycje charakteryzują się wyższym poziomem zaawansowania. – Są to inwestycje, które tworzą produkty o wyższej wartości dodanej i zapewniają wysokopłatne miejsca pracy – przekonują urzędnicy.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Ministerstwo poinformowało także, że już w zeszłym roku został wysłany list do najważniejszych instytucji finansowych, w którym zostały przedstawione atuty przemawiające za lokowaniem inwestycji w Polsce oraz zaoferowane zostało osobiste zaangażowanie się w rozmowy członków kierownictwa MR.

Listy urzędników miały nie pozostać bez echa. – Odbył się szereg spotkań z instytucjami finansowymi i firmami, które mogą być zainteresowane przeniesieniem działalności do Polski. Ponadto, członkowie kierownictwa MR odbyli szereg wyjazdów do Wielkiej Brytanii w celu udziału w konferencjach poświęconych inwestycjom w Polsce oraz spotkaniach z szefami międzynarodowych koncernów – czytamy w interpelacji.

Czytaj również: Więcej Polaków rozważa emigrację do Wielkiej Brytanii w związku z Brexitem

kresy.pl/ Ministerstwo Rozwoju

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz