W wyemitowanym w ubiegły weekend w Rosji filmie przygotowanym z okazji zbliżających się wyborów prezydenckich Władimir Putin wspomniał, że od czasu do czasu Angela Merkel wysyła mu jego ulubione piwo. Fakt ten niemiecka kanclerz potwierdziła na konferencji prasowej.

Podczas dwugodzinnego filmu rosyjski prezydent został przedstawiony z bliższej, bardziej osobistej strony. W jednej ze scen nazywa niemiecką kanclerz po imieniu, mówiąc „Angela od czasu do czasu wysyła mi kilka butelek piwa Radeberger”. W nagraniu obok niego występują także inni członkowie rosyjskiego przywództwa oraz m.in. ex-kanclerz Niemiec Gerhard Schröder, który już od kilku lat jest zaprzyjaźniony z Putinem.

Słowa Putina wzbudziły zainteresowanie na poniedziałkowej konferencji prasowej zwołanej z okazji powołania nowego niemieckiego rządu. Kanclerz, pytana przez dziennikarza, potwierdziła słowa rosyjskiego prezydenta.

Wiadomo, że rosyjski prezydent bardzo lubi niemieckie piwo. Czasami pojawia się możliwość wymiany. Ja kiedyś dostałam bardzo dobrą wędzoną rybę” – powiedziała Merkel.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Inne z pytań dotyczyło ewentualnego zniesienia sankcji przeciwko Rosji. Merkel odparła, że czeka na dzień w którym zawieszenie broni we wschodniej Ukrainie będzie trwało co najmniej dziesięć dni. „Gdybyśmy wpierw wykonali kilka kroków, następnie moglibyśmy rozmawiać o sankcjach” – powiedziała.

Welt.de / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz