W wywiadzie dla stacji ARD kanclerz Niemiec Angela Merkel odniosła się do napięć między UE, a Węgrami i Polską.

– Mam nadzieję, że napięcia między UE a Węgrami i Polską uda się rozwiązać w drodze dialogu, a nie poprzez nakładanie finansowych kar –powiedziała w sobotę kanclerz Angela Merkel, według relacji portalu rp.pl. Jej zdaniem, dzięki dialogowi można by odsunąć groźbę nałożenia na oba kraje kar finansowych. Stwierdziła też, że rozmowy z krajami wzbudzającymi obawy UE odn. przestrzegania unijnych zasad należą do kompetencji Komisji Europejskiej. Nie wymieniła jednak w tym kontekście bezpośrednio ani Polski, ani Węgier.

Zdaniem Merkel, nakładanie na wzbudzające obawy kraje sankcji obecnie byłoby niepotrzebnym zagrożeniem. Jednak nie wykluczyła, że w przyszłości UE może je zastosować.:

– Nie chcemy grozić, ale chcielibyśmy się przekonać, że kraje te przestrzegają zasady prawa respektowane w całej Europie.

Polska naraziła się Brukseli przede wszystkim reformą Trybunały Konstytucyjnego, a także reformami sądownictwa. Z kolei Węgry odmówiły przestrzegania unijnych traktatów UE związanych z uchodźcami.

Przeczytaj: „Nie dla Stanów Zjednoczonych Europy”. Spotkanie prezydentów Polski i Węgier

Rp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Bezczelności są granice.Makrelo szkopska miej ograniczenia,nie strasz karami finansowymi,bez junijnego uprawnienia.Jako szkopski przywódca Makrelo,jesteś pierwszą kwalifikującą się na kary finansowe za sprzeczne z traktatami UE,bezprawne zaproszenie muslimów,których teraz tak ochoczo w fałszywy sposób chcesz się pozbyć w ramach uległej ci biurokracji UE.Makrelo sama nie przestrzegasz aktualnych,dla Europy zbrodniczych praw UE,pogłębiasz debilizmideałów jewropejskich,więc odwal się od reszty jewropejskiej.Idea szkopskiej IV Rzeszy cię zamuliła,w stylu Hitlera obezwładniła.