Media: naczelnik policji obwodu wołyńskiego zatrzymany

Naczelnik Głównego Wydziału Policji Obwodu Wołyńskiego, Jurij Kroszko, jest podejrzany o udział w procederze przestępczym – handel samochodami sprowadzanymi na Ukrainę na potrzeby armii poprzez fundację charytatywną.

W sobotę w sieci pojawiły się informacje o zatrzymaniu naczelnika Głównego Wydziału Policji [odpowiednik komendy wojewódzkiej w Polsce – red.] Obwodu Wołyńskiego, Jurija Kroszko , przez funkcjonariuszy ukraińskiego Państwowego Biura Śledczego. Jest podejrzany o udział w aferze związanej ze sprzedawaniem samochodów, sprowadzanych na Ukrainę na potrzeby armii.

Jak podają ukraińskie serwisy, o zatrzymaniu Kroszko poinformował kanał „Dżoker” na Telegramie. Media wiążą go z Hennadijem Horbanem, bliski współpracownik oligarchy Ihora Kołomojskiego. Później poinformował o tym też portal „Antykor”, powołując się na swoje źródła.

Według tych informacji, komendant policji w obwodzie wołyńskim ma być zamieszany w proceder, polegający na sprowadzaniu samochodów na Ukrainę w ramach pomocy dla wojska za pośrednictwem fundacji charytatywnej, Pojazdy te sprzedawano później przez internet. W ten sposób sprzedano 52 samochody.

Według informacji z soboty, nie było jeszcze oficjalnego komentarza w sprawie zatrzymania szefa ukraińskiej policji na obwód wołyński. W sieci pojawiły się zdjęcia z zatrzymania.

Ukraińskie media zwracają uwagę, że według deklaracji podatkowej, Kroszko i jego rodzina są właścicielami czterech działek w obwodzie żytomierskim. Posiada też dom o powierzchni 252 metrów kwadratowych oraz mieszkanie o powierzchni 90 m kwadratowych we wsi Zmieniniec (obwód wołyński), a także samochód Nissan Patrol z 2007 roku. Ponadto, w 2022 roku zarobił 1,1 mln hrywien, a jego żona – 635 tys. hrywien.

Przeczytaj: Korupcja w ministerstwie obrony Ukrainy. Wysoki urzędnik zdefraudował 1,5 miliarda hrywien

Czytaj także: Ukraiński celnik za łapówki „zamieniał” tiry z ładunkami komercyjnymi na pomoc humanitarną

Telegraf.com.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply