W telewizji Republika wyemitowano krótki reportaż na temat powstającego filmu „Wołyń”. Kontrowersyjnych wypowiedzi udzielili ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło a także Magdalena Gawin, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jan Piekło stwierdził, że filmu nie można traktować jako prawdy historycznej a jest on jedynie „wizją artystyczną”. Z kolei Magdalena Gawin powiedziała, że to Niemcy byli czynnikiem sprawczym, który doprowadził do masakry.

Poniżej video

KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł
15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • boruta
   boruta :

   To jest to jaroslaus.Ale do tego trzeba POPiSowców się raz na zawsze pozbyć.A jak?Ludziom dobrze wytłumaczyć,że to niepolska granda – okupanci.A potem całą tę grandę won na Kamczatkę do łagru od ruskich wynajętego.Niech tam na tyfus i przy próbach ucieczki pozdychają.Nie Kamczatka?No to jak tu ktoś już napisał – na Madagaskar.Opłaci się.

 1. alexwolf
  alexwolf :

  O Polaków nie należy się martwić, nie dają się ogłupić banderowskiej propagandzie, widać to po komentarzach na różnych portalach 🙂 Sam na FB należę do grupy antybanderowskiej 🙂 Prawdy nie da się zniszczyć ona zawsze powróci, im bardziej jest atakowana tym bardziej się rozszerza 🙂 Kto się wypowiada przeciwko temu filmowi nie jest Polakiem tylko POPem czyli Pełniącym Obowiązki Polaka, mówiącym po polsku

 2. zefir
  zefir :

  Zarówno Magdalena Gawin,jak ambasador z niechcianej łaski Jan Piekło ,to zdrowo pierdo..ięci banderyzmem Ukrów zdrajcy i nieudacznicy.Na pohybel takich.Już zaczynają się podsrywajki zdrajców na film Smarzewskiego „Wołyn”To barachło tylko czekało na okazję w imieniu ministerialnego tzw Dziedzictwa Narodowego-wypierdzi..ić taką swołocz z antypolskiego ministerstwa.

  • kojoto
   kojoto :

   Jak by nie było mówienie, że Niemcy wywołali to ludobójstwo to kpina z prawdy i historii. Można rozpatrywać w szerszym kontekście odpowiedzialność szkopów za rozwój ukraińskiego szowinizmu, czy odpowiedzialność okupanta za spokój na terenach okupowanych, ale do tych zbrodni, nawet oni nie namawiali. Mają swoje na sumieniu, ale to nieco inna sprawa.

 3. jaro7
  jaro7 :

  Od dawna piszę że TV Republika to tuba propagandowa UPAiny.Nic sie nie zmieniło.A zaproszenie tej kreatury Piekło jest tego potwierdzeniem,o wypocinach tej nie tylko umysłowej blondyny szkoda się wypowiadać ,bo jej wiedze świadczy że skończyla co najwyżej gimnazjum.

 4. leszek1
  leszek1 :

  Oczywiscie, ze zbrodnie odbywaly sie za wiedza i zgoda Niemcow. Tym niemniej pani podsekretaz stanu usiluje rozmyc i zwekaslowac odpowiedzialnosc na Szwabow. Jezeli uwaza, ze to oni sa sprawcami, to trzeba ja poprosic by wystapila do wladz niemieckich o odszkodowanie za okrutne zamordowanie 150 tysiecy ludzi z Wolynia, lubelskiego i Bieszczadow. Jej poglady i funkcja obliguja ja do takiego wystapienia.