Luksemburg dostarczył na Ukrainę czeskie drony Primoco One 150. Zostało to ogłoszone przez Ministerstwo Obrony Luksemburga w odpowiedzi na list z Army Recognition.

W odpowiedzi na zapytanie portalu Army Recognition, Ministerstwo Obrony Luksemburga poinformowało, że dostarczyło na Ukrainę sześć bezzałogowych statków powietrznych Primoco One 150.

Luksemburg zakupił te drony w ramach pomocy wojskowej dla Sił Zbrojnych Ukrainy po inwazji wojsk rosyjskich na ten kraj.

Model „One 150” firmy Primoco ma maksymalną masę startową 150 kg, czas lotu – do 15 godzin, zasięg od stacji naziemnej – do 200 km, a całkowity zasięg drona sięga nawet 2000 km.

„W połączeniu z prędkością przelotową 100-150 km/h czyni to Primoco UAV jednym z liderów w swoim segmencie” – mówi firma.

Unikalną cechą „One 150” jest ładowność 30 kg i możliwość pracy na dużej wysokości (do 3300 m n.p.m.). Pozwala to na wykonywanie zaawansowanych misji z mieszanymi czujnikami ładunku.

Może startować i lądować o każdej porze dnia, nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Zobacz też: Drony Gray Eagle dla Ukrainy? Senatorowie apelują do Bidena

Wbudowany system autopilota zapewnia w pełni zautomatyzowany start, lądowanie oraz autonomiczną realizację planu lotu.

„Korzystając z pasa startowego o długości 300 metrów, nasz UAV zapewnia klientom możliwość latania bez konieczności korzystania z usług lotniskowych” – twierdzi firma.

Zobacz też: Washington Post: Rosja będzie budować irańskie drony

Kresy.pl/Army Recognition

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz