25-letni Ukrainiec brutalnie zaatakował lubelskiego taksówkarza. Został aresztowany. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Około północy dwa sprawcy, 25-letni Ukrainiec Wasilij P. oraz 14-letni chłopak, wsiedli do taksówki w centrum miasta. Gdy dojechali na miejsce, młodszy z nich wysiadł, a drugi zaatakował taksówkarza nożem, chcąc podciąć mu gardło. Taksówkarz został zraniony w szyję, próbując się bronić odniósł także rany rąk. Udało mu jednak się wyrwać. Zaczął uciekać, ale obaj pasażerowie ruszyli za nim. Życie najprawdopodobniej uratowała mu grupa osób, na którą się natknął. Na ich widok sprawcy uciekli. Z taksówki ukradli tablet i nawigację. Taksówkarza przewieziono do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obaj sprawcy zostali zatrzymani. Prokurator przedstawił zarzut usiłowania zabójstwa oraz napadu rabunkowego dla 25-letniego Ukraińca. Grozi mu od 12 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Zgodnie z decyzją sądu aresztowano go na 3 miesiące. Z kolei nastolatek na 3 miesiące został umieszczony w schronisku dla nieletnich.

Zatrzymano również matkę 14-latka, jednak na razie nie postawiono jej żadnych zarzutów. Śledczy nie wykluczają jej udziału w tej sprawie, gdyż to ona zadzwoniła na prywatny numer taksówkarza, zamawiając kurs dla swojego syna.

Lublin112.pl / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. gregoson
    gregoson :

    Jak sobie poradzić z banderowcami w Polsce? Sprawa jest prosta i dziwię się, że niekt wcześniej o tym nie napisał.
    Wystarczy, że naśle się kontrole na firmy, które zatrudniają banderowców. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że 90% banderowców pracuje na czarno.
    Widzisz, że na budowie pracują osobnicy nie znający polskiego to telefon na policję i po temacie.