Informacja pojawiła się w niedzielę po wypowiedzi ukraińskiego prezydenta. Dziś potwierdził ja litewski minister ochrony kraju.

Wczoraj prezydent Petro Poroszenko w wywiadzie dla lokalnej prasy powiedział, że litewska obietnica wsparcia wojskowego dla armii ukraińskiej została spełniona. Dziś minister obrony Litwy Juozas Olekas potwierdził tę informację, ale nie sprecyzował, o jakie części uzbrojenia chodzi. „Wspieramy Ukrainę i jesteśmy gotowi dalej pomagać”– powiedział Olekas.

zw.lt / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Avatar
    jan53 :

    Nie jestem pewien ale jest klauzula aby rakiety Grom nie były sprzdawane/przekazywane państwu z poza NATO po wojnie gruzińskiej w 2008r.poniewaz sporo ich dostalo się w rosyjskie rece.Ok.2 lat zajelo naszym specjalistom ponowne ustawienie kodow namierzania oraz systemu swój-obcy.Ile jest w tym prawdy-nie wiadomo.Poza tym Ukraina nie placi obecnie prawie za nic bo ma pusta kase a litvus za darmo nic nie da.Cale zycie wisieli u polskiej sakiewki i szklem d……..podcierali.Szkoci przy nich to utracjusze.