Pani „redaktor”…. Pani „tylko zadaje pytania” tak, jak niemieccy żołnierze „tylko wykonywali rozkazy” – napisał Paweł Kukiz na Facebooku [pisownia oryginalna]. Adresatem tych słów jest dziennikarka TVP Justyna Dobosz-Oracz.

Dziś ponad 20 minut rozmawiałem z Justyna Dobosz-Oracz. Z całej wypowiedzi wybrano ułamek. Jeden dotyczący podatku katastralnego (miałem na myśli podatek od wielkopowierzchniowych marketów), drugi… o marihuanie– relacjonuje Paweł Kukiz. „Wiadomości” prowadził znany filantrop i zatroskany o najbiedniejszych Polaków Piotr Kraśko.

Kukiz postanowił powiedzieć dziennikarce co o tym mysli.

Napisałem do tej pięknej pani Oracz sms o treści: „Wybranie z tak długiej wypowiedzi tych fragmentów to bandytka. I Pani o tym wie”– relacjonuje muzyk i polityk. Pani odpisała mi: „Panie Pawle, jak tylko zadaje pytania. Tak jak wszystkim. Jest mi przykro, ze Pan tak to traktuje. Rola dziennikarza jest dowiedzieć sie jak najwięcej. I swoją pracę wykonuję uczciwie.”

Pani „redaktor”…. Pani „tylko zadaje pytania” tak, jak niemieccy żołnierze „tylko wykonywali rozkazy”– skwitował Kukiz.

Facebook.com/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zan :

  Tak właśnie działa system. Ludzie oglądają „wiadomości” w TV, a tych „wiadomościach” są jakieś wycinane zdania jako komentarze. Zapewne wynikające z troski by widz nie stracił po 20 sekundach skupienia uwagi. Potem ludzie idą głosować. I tak to się kręci. Pan Kukiz zachował się jak ostatni naiwny, widocznie – niczym drugi Wałęsa – uwierzył, że jest kimś. Nie, Panie Kukiz. Pan jest częścią systemu. Chce Pan rozwalać system, to proszę założyć na początek własną stacje TV, a nie strzelać fochy nt. wyrywania zdań z kontekstu. Za trudne? Założenie własnej stacji jest łatwiejsze niż przejęcie realnej władzy w 40 milionowym kraju europejskim. Dedykuję to również wszelkim fanom pokładającym nadzieje w jednoosobowych „instytucjach”.

 2. Avatar
  tomalabdg :

  piękna odpowiedź na „uczciwej pracy” sms 🙂 obserwując oficjalny profil Pawła Kukiza i śledząc medialny przekaz w TV widzę jak te qurwy manipulują zużytym i zobojętniałym społeczeństwem lemingów aż chyba za wyraźnie… Nie wierzę że „muzyk” ściągnie polaków z uk, ale wierzę że będzie PRACOWAĆ dla dobra Polski, tak jak będzie umieć najlepiej…

 3. Avatar
  mrciemnosc :

  tak tak, kolejny bohater niezadowolonych. Może to i dobry chłopak, ale brak programu na 3 miesiące przed wyborami, to jakaś farsa. A nie, niedawno coś mówił, że doradzają mu jacyś przedsiębiorcy w spawach ekonomii i podatków. Niedawno takim bohaterem był Korwin-Mikke i aż wstyd patrzeć, jak wykonał nazistowski gest w PE. Żal patrzeć co się dzieje w tym kraju. Pani premier powinna zmienić nazwisko na Kopaczopoulos, a przyszła pani premier na Szydłopolidis. Kukiz może spokojnie zmienić nazwisko na Lepper.