Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Poroszenko gloryfikuje zbrodniarzy z UPA

Polscy zwolennicy sojuszu z banderowcami robią co mogą, aby wmówić opinii publicznej, że nowe święto, ustanowione przez prezydenta Ukrainy, Petro Poroszenkę, nie ma nic wspólnego z gloryfikacją ludobójczej UPA. Z kolei sam Poroszenko, jak na ironię, robi co może, aby udowodnić, że jest dokładnie odwrotnie – pisze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Polscy zwolennicy sojuszu z banderowcami robią co mogą, aby wmówić opinii publicznej, że nowe święto, ustanowione przez prezydenta Ukrainy, Petro Poroszenkę, nie ma nic wspólnego z gloryfikacją ludobójczej UPA. Z kolei sam Poroszenko, jak na ironię, robi co może, aby udowodnić, że jest dokładnie odwrotnie.

Przykładem jest jego wpis na Twiterze:

„Pod tym żółto-błękitnym sztandarem maszerowali żołnierze UPA.”

Link: https://twitter.com/poroshenko/status/503059475306397696

Czyż to nie jest gloryfikacja ludobójców? Tym bardziej, że Poroszenko wprowadza tutaj błąd, bo UPA, jak i OUN, używała nie obecnych barw Ukrainy, niebiesko-żółtych, ale czerwono-czarnych. To typowa manipulacja.

Kolejnym przykładem jest wypowiedź o „zasługach” UPA, wypowiedziana przez Proszenkę do neobanderowskich bojowników. Cytuję:

Рівно як і на досвіді Війська Запорізького, січових стрільців і вояків УПА. І вже на власному героїчному досвіді Вітчизняної війни чотирнадцятого року», – сказав також Глава держави.

Wypowiedź ta miała miejsce, co należy wyraźnie podkreślić, w dniu wspomnianego nowego święta, czyli 14 października br. Jej tekst znajduje się nie na żadnym „ruskim” portalu, ale na oficjalnej stronie prezydenckiej

http://www.president.gov.ua/news/31399.html

I co na to banderowcy propagandziści? Śmiem twierdzić, że będą wymyślą kolejną bajeczkę i znów wołać będą „Polacy, nic się nie stało”.

Isakowicz.pl

Czytaj kolejny artykuł
12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz