„Ze szczerego serca (i życiowego doświadczenia) radzę młodemu kapłanowi, aby pomimo poczucia krzywdy podporządkował się swoim przełożonym” – pisze ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, odnosząc się do sprawy ks. Jacka Międlara.

Ks. Isakowicz – Zaleski odniósł się do wywiadu, którego ks. Międlar udzielił „Rzeczpospoltej”– mimo obowiązującego go zakazu wypowiedzi w mediach.

Przeczytaj: Ks. Międlar: Jezus również nie przebierał w słowach

„Po tej lekturze obawiam się, że ów młody kapłan idzie złą drogą, łamiąc zakazy swoich przełożonych. Nawet jeżeli ma rację w niektórych sprawach, to jest to droga donikąd”pisze ks. Isakowicz-Zaleski na stronach portalu RMF24.pl.Podkreśla, że on sam również znalazł się w podobnej sytuacji, gdy w 2006 roku otrzymał od przełożonych zakaz wypowiadania się publicznie. Chodziło o jego wypowiedzi nt. lustracji w Kościele katolickim. Kapłan był wówczas także atakowany – zarówno przez liberalne media z „Gazetą Wyborczą” na czele, jak również przez część środowisk katolickich.

„Były to najtrudniejsze chwile w moim życiu, ale idąc za braterską radą starszych od siebie księży i osób świeckich podporządkowałem się tym zakazom”– pisze ks. Isakowicz – Zaleski. Przypomniał również o ślubach posłuszeństwa, które kandydaci do kapłaństwa i życia zakonnego składają biskupom i swoim przełożonym.

„Dlatego też ze szczerego serca (i życiowego doświadczenia) radzę księdzu Jackowi, aby pomimo poczucia krzywdy podporządkował się swoim przełożonym. Niech umocnieniem dla niego będą słowa z Psalmu 37: „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał””– zakończył ks. Isakowicz-Zaleski.

Rmf24.pl/ Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  leszek1 :

  Za duzo w Kosciele agentow UB i SB, swego czasu kierowanych do Seminariow i obecnie przybranych w purpure. Ksiadz Tadeusz poniosl kleske domagajac sie dekomunizacji Kosciola. Obawia sie o ksiedza Jacka, by ten nie podzielil losu Ksiedza Popieluszki. Tym nie mniej, POLSCY biskupi, jak np Arcybiskup Hoser powinni stanac w obronie i dac opieke temu wspanialemu duchownemu jakim jest ksiadz Jacek.

  • Avatar
   fiesta :

   Ksieze Tadeuszu…… Istnieje zasadnicza roznica miedzy sluzba dla Jezusa Chrystusa (DROGI, PRAWDY I ZYCIA), a sluzba dla skorumpowanych przedstawicieli KK w Polsce, ktorzy sa ludzmi grzesznymi jak kazdy czlowiek i przysiega posluszenstwa wobec grzesznych i skorumpowanych przelozonych ksiedza Jacka stoi w sprzecznosci z zasadami moralnymi i przypomina okres sredniowiecza, kiedy grzeszni i skorumpowani papieze i biskupi twierdzili o sobie, ze sa przedstawicielami Boga na ziemi i zadali dla siebie bezwzglednego posluszenstwa, a to z kolei jest objawem niewolnictwa i rowniez zaprzecza zasadzie nauczanej przez Jezusa Chrystusa, ze kazdy czlowiek rodzi sie wolny oraz konstytucja RP rowniez zapewnia
   W zwiazku z tym opinia ksiedza Tadeusza jest herezja.

   • Avatar
    fiesta :

    p.s.
    Nie podejrzewalem, ze ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski bedzie bronil SKORUMPOWANEJ JUDEO-KATOLICKIEJ SEKTY RELIGIJNEJ w Polsce i mafijnych przepisow tej sekty, ktora prawde mowiac jest filia Watykanu w Polsce, a Watykan to obce panstwo-instytucja, ktora wielokrotnie dzialala na szkode Polski w przeszlosci m.inn. wspierajac KRZYZACTWO wystepujace pod nazwa „zakonu najswietszej Marii Panny”.
    Czy godzi sie ksiedzu sluzyc i Panu Bogu i DIABLU ?