Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że przynależność Krymu do Rosji nie podlega żadnym dyskusjom.

„W takich przypadkach, o ile wiem, Ministerstwo Spraw Zagranicznych reaguje na wypowiedzi Psaki [Jen Psaki – przedstawicielka Departamentu Stanu USA], ja bym nie chciał na nie bezpośrednio odpowiadać. Nie ma żadnej okupacji Krymu – to jest region Federacji Rosyjskiej. Temat naszych regionów nie podlega dyskusji z kimkolwiek” – skomentował Pieskow słowa Jen Psaki, która mówiła o sankcjach nałożonych na Rosję za aneksję Krymu. Półwysep nazwała ona „okupowanym”. przez Rosję.

rusvesna.su / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  sylwia :

  W filmie dokumentalnym “Krym – Droga do Ojczyzny” Putin wypowiedział się, że zajęcie Krymu przez faszystów kijowskich to dla Rosji byłby rabunek. Podkreślił, że ochrona rosyjskojęzycznej ludności Krymu przed ukraińskimi prześladowaniami była jedną z przyczyn jego decyzji by przejąć spowrotem
  Krym od Ukrainy. Przypomnijmy sobie w tym kontekście, że Krym został ‘podarowany’ Ukrainie przez Chruszczowa w 1954 r. W filmie tym jest też wywiad z prokuratorem Krymu Natalią Pokłońską.
  https://www.youtube.com/watch?v=t42-71RpRgI

  • Avatar
   czarekw :

   Putin apropo krymu kłamał od samego początku, jego słowa nie przedstawiają żadnej wartości. Obecna bajka jest po prostu uzgodnioną w GRU wersją jak najlepiej pasującą do bajzlu który zrobił. Za jakiś czas podobną bajkę usłyszymy pewnie o Donbasie… jak to Putin na terenach zamieszkałych przez samych Rosjan walczy z faszystami..