Lider Kongresu Nowej Prawicy zostanie pozbawiony 10 diet o równowartości 3 tysięcy euro.

O ukaraniu Janusza Korwina Mikke zdecydowało Prezydium Parlamentu Europejskiego. Wniosek w tej sprawie złożył przewodniczący PE Martin Schulz.

Kara dotyczy wypowiedzi podczas lipcowej debaty poświęconej bezrobociu młodzieży w Europie. Apelując o zniesienie płacy minimalnej poseł Korwin-Mikke powiedział, że „mamy 20 milionów bezrobotnych Europejczyków, którzy są czarnuchami Europy. Tak, 20 milionów młodych ludzi jest traktowanych jak czarnuchy”.

Przewodniczący Parlamentu uznał, że użyty język był obraźliwy i rasistowski.

IAR/KRESY.PL

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz