W wywiadzie dla „Super Expressu” Kornel Morawiecki poseł, były polityk Kukiz ’15 i lider Solidarności Walczącej powiedział w jakiej sytuacji dokonałby eutanazji.

„Myślę, że na ten temat powinniśmy przeprowadzić poważną debatę sejmową. Oczywiście eutanazja nie w sposób hitlerowski, ale jestem za eutanazją cywilizowaną, przemyślaną” – powiedział Morawiecki. Jak zanzaczył „To jest bardzo trudny temat. Ale według mnie w kwestii eutanazji, podobnie jak aborcji, potrzebna jest wolność. To do chorego powinna należeć decyzja, czy jej się poddać. Gdybym ja był problemem dla swojej rodziny, bliskich i bardzo bym cierpiał z powodu choroby, poddałbym się eutanazji. Mówiąc wprost: skończyłbym ze swoim życiem, żeby nie być udręką”.

Jeszcze w lipcu Morawiecki mówił o swoich problemach zdrowotnych. Jak przyznał w tym roku kilkakrotnie był w szptialu z powodów kłopotów z sercem. „Nie wiem, czy dam nawet radę wytrwać do końca tej kadencji” – mówił wówczas również „Super Expressowi”.

Czytaj także; Kornel Morawiecki do Ukriańców: Zburzcie pomniki zbrodniarzy [+VIDEO]

se.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    antymajdan :

    Czy rzeczywiście ludzie z wykształceniem wyższym mogą mieć takie problemy ze zrozumieniem spraw dość prostych? Czy też są aż tak podatni z takich czy innych względów na obce podpowiedzi? Panie Morawiecki, nikt panu nie odbierze najstarszego ze wszystkich praw naturalnych jakie posiadł człowiek na tej planecie. Nikt nie jest w stanie tego panu odebrać. Zawsze będzie pan mógł sobie zadysponować sznur, żyletkę lub pigułki, w ostateczności licząc na „pomocną dłoń” bliskiej osoby. Jednak osoby świadomej że to nie żaden „zabieg” a zabicie drugiego człowieka i gotowej wziąć na siebie odpowiedzialność za taki czyn. A czym jest ta „cywilizowana eutanazja”? My już to wiemy po doświadczeniach kilku państw zachodnich. Zaczyna się zawsze od „skrócenia cierpień fizycznych nie do wytrzymania”, ale później przybiera to formy, które trudno nie skojarzyć z satanizmem. Młode, zdrowe fizycznie osoby cierpiące jedynie na depresję otrzymują zgodę na „zabieg”. Ci, którzy w normalnych warunkach byliby leczeni, wspomagani psychicznie i duchowo otrzymują cios w plecy, często od najbliższych, są mordowani! Wykorzystuje się ich problemy psychiczne. Dochodzi jeszcze sprawa personelu „medycznego”, który z czasem nie będzie mógł odmówić udziału w „zabiegach”, powołując się na klauzulę sumienia. Przecież takie rzeczy już się zdarzają w odniesieniu do aborcji nawet u nas. Panie Morawiecki, był Pan kiedyś naszym bohaterem, bohaterem mojej młodości. Czasy się zmieniły, już wiele nie wymagam od takich jak Pan, ale na Boga, przestań Pan słuchać złych doradców!