Prezydent Korei Południowej zagroził w środę zawieszeniem porozumienia wojskowego z Koreą Północną. To efekt naruszenia południowokoreańskiej przestrzeni powietrznej przez drony Korei Północnej.

Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol zagroził w środę zawieszeniem porozumienia wojskowego z Koreą Północną, jeśli Pjongjang ponownie naruszy przestrzeń powietrzną jego kraju – podaje agencja Yonhap. Umowa obowiązuje od 2018 roku.

“Prezydent Yoon Suk Yeol poinstruował Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, aby rozważyło zawieszenie porozumienia wojskowego z 19 września w przypadku, gdyby Korea Północna przeprowadziła kolejną prowokację naruszającą nasze terytorium” – oświadczył w środę sekretarz prasowy południowokoreańskiego prezydenta.

To efekt naruszenia południowokoreańskiej przestrzeni powietrznej przez drony Korei Północnej, do którego doszło w ubiegłym tygodniu.

Jak informowaliśmy, północnokoreańskie drony wleciały w ubiegły poniedziałek w przestrzeń powietrzną Korei Południowej. Jeden z bezzałogowców przeleciał w pobliżu Seulu. W odpowiedzi poderwano myśliwce i śmigłowce. Południowokoreańskie wojsko oddało około 100 strzałów.

Później armia Korei Południowej publicznie przeprosiła za to, że nie zdołała zestrzelić żadnego z północnokoreańskich dronów.

Zobacz także: Korea Północna wystrzeliła trzy rakiety balistyczne krótkiego zasięgu

en.yna.co.kr / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply