Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Kościół katolicki obchodzi dzisiaj Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypadającą zawsze w piątek po oktawie Bożego Ciała.
W Polsce kult Serca Jezusowego pozostaje związany między innymi z nabożeństwami czerwcowymi, podczas których śpiewana jest „Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa”.
Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa ma korzenie biblijne i nawiązuje do przebitego boku Chrystusa na Golgocie. Do tego wydarzenia odwoływali się Ojcowie Kościoła, wskazując, że krew i woda, które wypłynęły z boku Zbawiciela, są symbolami sakramentów Eucharystii i chrztu. W średniowieczu nabożeństwo do Serca Jezusowego propagował między innymi zakon dominikanów.
Podejrzany ma odpowiadać między innymi za groźby karalne wobec komendanta policji czy nielegalne posiadanie broni. Leszek K. jest dziennikarzem śledczym współpracującym m.in. z „Rzeczpospolitą” czy „Super Expressem”. Jest znany z tekstów badających kulisy afery Polnordu i nieprawidłowości w NIK.
W Warszawie Prokuratura Okręgowa przejęła śledztwo przeciwko dziennikarzowi Leszkowi K., podejrzanemu między innymi o groźby karalne, nielegalne posiadanie broni oraz znęcanie się nad osobami najbliższymi.
Decyzja o przejęciu postępowania zapadła na wniosek Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Sprawa została uznana za poważną i wielowątkową. Nowym referentem śledztwa został prokurator Arkadiusz Buśkiewicz.
Stany Zjednoczone udostępnią Polsce kolejne 4 mld dolarów w ramach programu Foreign Military Financing na zakup amerykańskiego sprzętu wojskowego — poinformował w piątek w Łasku podsekretarz stanu USA ds. kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego Thomas DiNanno.
Amerykański urzędnik ogłosił decyzję podczas uroczystości oficjalnego przyjęcia samolotów F-35 do Sił Zbrojnych RP w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. W rozmowie z PAP doprecyzował, że chodzi o nową pulę finansowania, która zwiększy dostępną dla Polski kwotę w ramach programu FMF do niemal 20 mld dolarów.
„Chciałbym skorzystać z dzisiejszej uroczystości by ogłosić, że USA udostępnia w ramach Foreign Military Financing kolejne 4 mld dolarów dla Polski. To istotne zobowiązanie podkreśla znaczenie Polski jako kluczowego sojusznika USA” — powiedział DiNanno.
Zełenski mówił o tej sprawie po rozmowach w Londynie z premierem Wielkiej Brytanii Keirem Starmerem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Friedrichem Merzem. Spotkanie dotyczyło dalszych działań w sprawie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Pytany w poniedziałek przez „The Guardian”, czy Reform UK powinno ponownie umieścić ukraińskie flagi na budynkach samorządowych jako gest solidarności, prezydent Ukrainy odpowiedział: „Mam nadzieję, że je przywrócą”.
Brytyjski rząd odpowiedział na słowa Donalda Tuska o londyńskim spotkaniu w sprawie Ukrainy. Downing Street stwierdziło, że chce nadal współpracować z szerszym gronem europejskich partnerów, a głównym celem pozostaje solidarność z Kijowem.
Bułgaria nie planuje przekazywać Ukrainie kolejnej pomocy wojskowej – oświadczył minister obrony Dimitar Stojanow. Według niego wojny nie da się rozstrzygnąć na polu walki, a strony powinny rozpocząć rozmowy o „sprawiedliwym pokoju”. (more…)
rok 1984
Systemy działają już dawno na słowa kluczowe. Trzeba w kazdej rozmowie uzywac słów – kluczy: kokaina, atom, zamach, bomba, FSB itp. To bydlakom systemy padną i po temacie. Ja w w większosci rozmów wrzucam co.ś o zajebaniu trzaskowskiego czy rakietach na kijów.