Kolejny Gruzin został zatrzymany za pomoc przy nielegalnym przekroczeniu granicy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Strać Graniczna poinformowała w sobotę, że poprzedniej doby 37 osób usiłowało przedostać się nielegalni z Białorusi do Polski. To m.in. obywatele Kuby, Sudanu, Erytrei. Zatrzymano też kolejnego “kuriera”, który brał udział w przemycie imigrantów.

To obywatel Gruzji, który jechał po odbiór 10 ob. Iranu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Z przesłanej w lutym odpowiedzi Straży Granicznej wynika, że w ubiegłym roku w procederze przemytu nielegalnych imigrantów dominowali Ukraińcy (231 zatrzymanych) oraz Gruzini (61). Na trzecim miejscu wśród obcokrajowców uplasowali się Białorusini (42). W dalszej kolejności obywatele Mołdawii (21), Uzbekistanu (19), Syrii (12), Rosji (11) i Turkmenistanu (10).

Zobacz także: Rozbito grupę organizującą przemyt imigrantów [+VIDEO]

Także w 2021 roku 90 proc. osób zatrzymanych za przemyt nielegalnych imigrantów stanowili cudzoziemcy. Zwracaliśmy uwagę, że wówczas w statystykach SG dominowali także obywatele Ukrainy i Gruzji. Dane z grudnia 2021 roku wskazywały jednak mniejszą łączną liczbę zatrzymanych przemytników – 355.

Wśród osób poszukiwanych w 2021 roku przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) także zdecydowanie dominowali obcokrajowcy. Stanowili wówczas prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply