Do centrum serwisowo-naprawczego w Zakładach Mechanicznych Bumar-Łabędy trafiły kolejne uszkodzone ukraińskie Leopardy 2.

Jak poinformowała we wtorek na portalu X (dawniej Twitter) Polska Grupa Zbrojeniowa, do centrum serwisowo-naprawczego w Zakładach Mechanicznych Bumar-Łabędy trafiły kolejne uszkodzone ukraińskie Leopardy 2.

“Do hubu serwisowego w Bumarze dotarły kolejne czołgi Leopard z Ukrainy. Teraz załoga spółki dokona oceny ich stanu technicznego i rozpoczną się prace naprawcze” – czytamy. PGZ nie uściśliła ile Leopardów zostało przedstawionych do naprawy.

W październiku Ukraina otrzymała pierwsze czołgi Leopard naprawiane w zakładach Bumar-Łabędy. Jednocześnie firma zapewniła, że prace remontowe na kolejnych maszynach trwają. PGZ zauważyła także, że stale poszerza współpracę w zakresie dostaw amunicji, części zamiennych i konserwacji sprzętu.

“Zaledwie w kilka dni od uruchomienia w BUMARZE ŁABĘDY hubu serwisowego czołgów rodziny Leopard używanych podczas działań wojennych na Ukrainie, do Gliwic trafiły pierwsze uszkodzone wozy. Spółka w sposób kompleksowy zajęła się sprzętem rozpoczynając od weryfikacji uszkodzeń i oceny stanu faktycznego pojazdów. Czołgi sprawnie zostały przywrócone do pełnej gotowości bojowej, przechodząc naprawy oraz ostateczne testy na zakładowym poligonie. W piątek 29 września pierwsze wyremontowane czołgi Leopard 2A4 zostały przekazane stronie ukraińskiej. Z uwagi na powagę sytuacji prace zostały wykonane w rekordowo krótkim – niespełna dwumiesięcznym okresie. Już wkrótce wozy te trafią na front. Kolejne wozy są w trakcie procesów naprawy i remontów” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie spółki Bumar-Łabędy.

Zobacz też: Zakłady Bumar-Łabędy wyremontują ukraińskie T-64

“Podczas gdy inni składają deklaracje odnoszące się do przyszłości, my w porozumieniu ze stroną ukraińską działamy. Pierwsze ekspresowo wyremontowane w Bumarze-Łabędy czołgi Leopard zostały odebrane przez stronę ukraińską. Nad kolejnymi wozami prace trwają. Od ponad roku, poprzez spółkę celową PGZ Sevice Orel, działamy w ramach wypracowanych ze stroną ukraińską relacji, serwisując tam na miejscu, blisko linii frontu, sprzęt ciężki. . To jasno dowodzi, że naszym priorytetem jest realna pomoc walczącym żołnierzom Ukrainy. Żołnierze ukraińscy walczą polskimi Piorunami, Grotami, Krabami, Rosomakami, które wyprodukowały zakłady PGZ. Stale rozszerzamy współpracę w zakresie dostaw amunicji, części zamiennych i serwisu sprzętu. Wspieramy Ukrainę na bieżąco, ustalając priorytety w ramach działających zespołów roboczych. Od lutego 2022 r. podpisaliśmy szereg umów bilateralnych dotyczących różnych obszarów z największymi podmiotami ukraińskiego sektora obronnego, odpowiadając na bieżące potrzeby naszych sąsiadów. Taka formuła współpracy w sytuacji trwającej wojny daje najlepszy i najszybszy efekt” – dodaje Polska Grupa Zbrojeniowa.

Zobacz też: Polska rozpoczęła naprawę czołgów Leopard uszkodzonych na Ukrainie

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply