Wielka Brytania umieściła w środę ośmiu kolejnych rosyjskich biznesmenów i sześć rosyjskich przedsiębiorstw na liście osób fizycznych i prawnych podlegających sankcjom.

Wśród obłożonych brytyjskimi sankcjami znaleźli się oficjalnego rosyjskiego pełnomocnika praw przedsiębiorców Borys Titow oraz jego syn Pawieł. Oprócz nich na „czarnej liście” Lodnynu znaleźli się: właściciel agencji Regnum Siergiej Rudnow, właściciel firmy Aerostat Wiktor Miachin, założyciel i przewodniczący rady dyrektorów firmy farmaceutycznej R-Pharm Aleksiej Riepik, akcjonariusz Banku Rossija i Nacionalnej Mediagrupy Swietłana Kriwonogich, były asystent prezydenta Rosji i wiceprzewodniczący rady dyrektorów spółki „Sistiemnyj Opierator Jedinoj Energeticzeskoj Sisitiemy” Jewgienij Szkołow i Nikołaj Jegorow, do niedawna pełniący funkcję wiceprezesa zarządu największej prywatnej rafinerii ropy naftowej w Rosji.

Jak relacjonuje za urzędem brytyjskiego premiera agencja informacyjna Interfax, sankcje objęły także osoby prawne. To przedsiębiorstwa: CST – producenta rosyjskich dronów, Topaz – producenta oprogramowania dla lotnictwa wojskowego, Uniwersalmasz i Lipieck – producentów podwozi gąsienicowych do systemów obrony powietrznej, Oboronlogistics – firmę organizującą transport rosyjskiego sprzętu wojskowego, RT-Komplekt – producenat części do śmigłowców.

Agencja przypomniała, że od początku konfliktu na Ukrainie Wielka Brytania nałożyła sankcje na ponad 1,3 tys. osób prawnych i fizycznych z Rosji.

Brytyjski premier ogłosił kolejne represalia wobec Rosjan w dniu wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na wyspach. Rishi Sunak podejmował swojego gościa w swojej rezydencji przy Downin Street 10 w Lodnynie. Zełenski odleciał juz do Francji.

Po spotkaniu z Zełenskim Sunak zasugerował, że czołgi obiecane przez Brytyjczyków ukraińskiej armii dotrą nad Dniepr już w przyszłym miesiącu. Opowiedział się przy tym za rozszerzeniem programu szkolenia ukraińskich żołnierzy w Wielkiej Brytanii.

interfax.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz