Jen Psaki – rzeczniczka Departamentu Stanu USA po raz kolejny błysnęła ignorancją.

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej Psaki omawiała sytuację na Ukrainie, twierdząc że syuacja w tym kraju jest stabilna, a na obszarach pod kontrolą kijowskich władz jej funkcjonariusze nie spotykają się nigdzie z wrogością mieszkańców. Komentując obecność w sąsiędnim rosyjskim obwodzie rostowskim obecność wielu uchodźców z Ukrainy, Psaki powiedziała, że są to „turyści, którzy wyjechali odpoczywać w górach”. Problem w tym, że w obwodzie rostowskim nie ma żadnego łancuchu górskiego.W maju Psaki groziła Aleksandrowi Łukaszence aby nie podejmował żadnych ruchów przeciw nowym władzom Ukrainy, gdyż w przeciwnym razie „6 flota podpłynie do brzegów Białorusi”, najwyraźniej nie wiedząc, że kraj ten nie ma dostępu do morza.

reuters.com/kresy.pl

Kolejna wpadka rzeczniczki amerykańskiej dyplomacji
Oceń ten artykuł

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz