Przy okazji wizyty prezydenta Francois Hollanda w stolicy Kataru Dosze podpisano kontrakt dzięki któremu Francuzi zarobią 7 miliardów euro.

Emir Kataru Tamim ibn Hamad al Sani zdecydował, że jego armia zakupi 24 myśliwce Rafale. Razem z nimi zakontraktowano szkolenie 36 pilotów i 100 mechaników. Tym samym francuski producent Dassault AVMD.PA pozyskał trzeci w ciągu ostatnich miesięcy miliarodwy kontrakt, po tych podpisanych na dostawę takich samych myśliwców do Indii i Egiptu. Według informacji telewizji Al-Jazeera podpisano także umowę sprawie szkolenia katarskich oficerów wywiadu przez Francuzów. Silne związki Francji i Kataru odzwierciedla fakt, że silną pozycję w tym drugim kraju ma francuski koncern naftowy Total SA. Hollande już jutro rusza do Arabii Saudyjskiej. Weźmie udział w szczycie Rady Państw Zatoki Perskiej jednoczącej konserwatywne sunnickie monarchie arabskie (Arabię Saudyjską, Katar, Bahrajn, Oman, Kuwejt).

aljazeera.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz