„Obniżyłbym poprzeczkę od ks. Isakowicza-Zaleskiego. Jeśli chcemy rozmawiać, to nie możemy od razu stawiać warunków” – stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Marszałek Senatu odnosząc się do kwestii ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej oraz rozmów z Ukrainą na ten temat przyznał, że podczas rozmów Polacy wciąż starają się poruszyć ten temat, ale jest to trudne. Uważa, że najważniejsze to rozmawiać.

„Nie jestem za tym, aby rozdrapywać rany, ale dokonać dobrych rozmów, takich, które pozwolą na taką ścisłą integrację i dobrą współpracę między narodami. Obniżyłbym poprzeczkę od ks. Isakowicza-Zaleskiego. Jeśli chcemy rozmawiać, to nie możemy od razu stawiać warunków. Musimy mieć swoje warunki i musimy o nie dbać, ale to są warunki, do których musimy dojść. Na pewno to są trudne rozmowy, ale powinno do nich dojść” –stwierdził Karczewski.

Marszałek Senatu odniósł się w rozmowie do zacieśniania współpracy polsko-chińskiej:

„Nie chciałbym mówić zbyt optymistycznie, poczekajmy. Jestem przekonany, że będzie dobrze, że polscy rolnicy będą mogli sprzedać swoje produkty”.

Odnosząc się do Brexitu polityk PiS podkreśla, że zdecydowana większość Polaków chce, by Polska była członkiem Unii Europejskiej. „W tej chwili 60 proc. Polaków chce być w UE. To wysoki wynik, ale i tak spadek, również musimy się nad tym zastanawiać”– stwierdził.

Przeczytaj: Ksiądz Isakowicz-Zaleski wzywa do protestu przeciw polityce historycznej PiS

Telewizjarepublika.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tagore
  tagore :

  Pan Karczewski starając się dojrzeć jakąś chęć współpracy ze strony Ukrainy nie zauważył warunków wstępnych stawianych przez neobanderowskich realizatorów polityki historycznej i oświatowej.
  Ciekawe czy byłby wstanie podać nazwisko choć jednego istotnego ukraińskiego polityka otwarcie
  stawiającego na współpracę z Polską i proponującego istotną korzyść ekonomiczną dla Polski w ramach tej współpracy.

  tagore

  • Avatar
   leszek1 :

   Mialem prawie dokladnie jak Pan skomentowac ten artykul. Do tanca i do wymiany pogladow trzeba dwoga zgodnie wspolpracujacych partnerow. Jezeli jeden nienawidzi drugiego, nie pomoga zadne starania tego ostatniego. Podobne poglady jakie reprezentuje pan Karczewski, glosza wrogowie Polski. Szkoda, ze jest ich tak duzo w rzadzie Rzeczypospolitej.

 2. Avatar
  arco :

  Czy CBA może zająć się szpitalem w Nowym Mieście nad Pilicą a dokładnie ośrodkiem zdrowia w kßórym kwitnie proceder korupcyjny lekarzy.
  Z tego szpitala wywodzi się ony pan,
  na „mieście” znane są przypadki , że brał w łapę za „leczenie” lub przypadek z prosektorium.

 3. upadlina
  upadlina :

  my nie możemy stawiać warunków??…………Co ten palant pier..oli??………Upadlińskie banderowskie gnidy tworzą ustawę gloryfikującą ludobójców z oun-upa, stawiają dziesiątki pomników tym ludobójcom i nie pytają nikogo o zdanie, a my mamy konsultować z banderowskim reżimem, kiedy, w jakiej formie i czy w ogóle możemy tworzyć na terenie naszego kraju ustawy potępiające banderowskich zwyrodnialców?????….Spadaj karczewski, banderowska mendo!!!!!…….Nie upadlińce tu rządzą, ćwoku!!!!!

 4. Avatar
  jan53 :

  Mierny,wierny i beznadziejnie glupi.Skoro stawiacie zawsze warunki Rosji czy Niemcom nauczcie się być obiektywni historycznie wobec banderolandi.Juz nam(spoleczenstwu) to wasze bezszczelne wlazenie ukrom w d…….zbrzydło p.Karczewski – o honor takich jak Pan nie prosimy ale przyzwoitość wobec pomordowanych przez oun-upa i reszte swołoczy TAK.

 5. Avatar
  jaro7 :

  Kolejny dołączył do listy renegatów i kolaborantów.PiS to same złamasy ,hipokryci i miernoty.Jak takie zera wybierają ludzie do reprezentowania…no właśnie kogo? Polski nie,pewnie UPAiny.Te matoły zajmują się upaińską racją stanu.Oj rozliczy się was zaprzańcy,będziecie spierd….na ta swoją upainę.

 6. Avatar
  arco :

  przykłady to wystarczy by popytać incognito w izbie przyjęć, co tam się dzieje lub działo.
  na ten moment to jedynie usłyszane historie, dziwne , ze CBA nie zrobiło tam prowokacji na Ośrodek Zdrowia lub Szpital. Proceder według zasłyszanych historii kwitnie, tego chyba byłego dyrektora szpitala nie ma bo jest politykierem. To i tak by się wymigał jak każdy lekarz..

 7. Avatar
  kbog :

  Panie Karczewski z takim podejściem to może pan być co najwyżej marszałkiem senatu na Ukrainie a nie w Polsce. Gdyby nie ksiądz Isakowicz to wiele innych przestępstw ukraińskich zamiatalibyście pod dywan, rżnąc głupa , że nic się nie stało. Tyle samo co pan wart jest marszałek Kuchciński prowadzący negocjacje z Szuchewyczem synem jednego z największych ukraińskich zbrodniarzy co go dyskwalifikuje jak przedstawiciela Polski. Nie wiem co was skłania do klęczenia przed Ukrainą i błagania jej aby pozwoliła łaskawie czcić pomordowanych Polaków. Czyżby zalecenia tej uległości przychodziły zza oceanu za pośrednictwem ambasady z ul . Pięknej.
  Dotychczasowe działania tzw. dobrej zmiany świadczą , że jest ona dobra ale dla UPAiny a nie Polski i pamięci bestialsko pomordowanych tysięcy Kresowian!

 8. Avatar
  wsciekly :

  KOLEJNY PISOWSKI IDIOTA !!!!!! UKRAIŃCY SĄ TERAZ SŁABI !!! MOŻNA NA NICH WYMÓC WSZYSTKO ŁĄCZNE Z PRZYZNANIEM SIĘ DO WINY I ODSZKODOWANIAMI !!!!!!! PODOBNIE MOŻNA BYŁO ROZMAWIAĆ Z LITWINAMI W SPRAWIE PRAW POLAKÓW MIESZKAJĄCYCH NA LITWIE !!!!! DZISIAJ LITWINI JUŻ POLSKI NIE POTRZEBUJĄ A POLONIĘ LITEWSKĄ MAJĄ GŁĘBOKO W POWAŻANIU !!!! PODOBNIE BĘDZIE Z UKRAIŃCAMI !!! JEŚLI SPRAWY WOŁYNIA NIE ZAŁATWI SIĘ TERAZ TO PÓŹNIEJ BĘDZIE JESZCZE GORZEJ !!!!