W czasie spotkania z ministrem spraw zagranicznych Niemiec iracki premier Hajdar al-Abadi oskarżył Turcję o skupowanie ropy z pól naftowych kontrolowanych przez „Państwo Islamskie”.

„Turcja to kraj sąsiadujący z Irakiem i kraj który powinien być przyjazny wobec Iraku. Przyrzekli nam, że powstrzymają napływ terrorystów, mimo to potrzebujemy więcej działań dla powstrzymania pompowania terrorystów z Turcji do Syrii i Iraku. Także dla zatrzymania szmuglu ropy z Syrii i Iraku, i finansowania Daisz [arabskie określenie na „Państwo Islamskie”] poprzez nielegalny handel w ogóle” – mówił al-Abadi do Waltera-Franka Steinmeiera. Iracki premier stwierdził, że większość nielegalnego handlu ropą dżihadyści prowadzą przez terytorium Turcji.

W trakcie spotkania z szefem niemieckiej dyplomacji al-Abadi wezwał także Turcję do jak najszybszego wycofania swoich oddziałów spod Mosulu.

rt.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz