Warszawscy policjanci zatrzymali obywatela Gruzji podejrzanego o kradzieże rowerów o łącznej wartości 14000 złotych. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Policja poinformowała o sprawie w piątkowym komunikacie. “Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zatrzymali obywatela Gruzji tuż po tym, jak ukradł rower warty ponad 5000 złotych. Do jednego z lombardów w centrum miasta doprowadził wywiadowców lokalizator GPS zamontowany w rowerze. Tam też policjanci zatrzymali sprawcę jego kradzieży” – czytamy.

Policja podkreśla, że w plecaku, który miał przy sobie 37-latek, policjanci znaleźli zdemontowane części ze skradzionego przed chwilą roweru oraz wiele innych przedmiotów pochodzących z innych, skradzionych najprawdopodobniej rowerów. “Policjanci bardzo szybko ustalili, że obywatel Gruzji jest sprawcą kradzieży jeszcze 4 innych jednośladów o łącznej wartości ponad 14000 złotych” – wskazano.

Rowery zostały skradzione na przestrzeni kwietnia i sierpnia w różnych miejscach Warszawy po wcześniejszym przecięciu zabezpieczeń. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Gruzin odpowie za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak informowaliśmy, statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W poniedziałek Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która w lipcu znów podała statystyki dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

srodmiescie.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply