Organizacja „Karpacka Sicz”, która groziła niedawno fizyczną likwidacją członkom niektórych węgierskich stowarzyszeń i partii, ogłosiła, że metody mordowania przeciwników pozostają aktualne, a jej wrogowie mogą skończyć jak polski minister spraw wewnętrznych zabity w 1934 przez OUN.

Publikujemy w całości oświadczenie, które zamieściła na swoim profilu na Facebooku nacjonalistyczna ukraińska organizacja „Karpacka Sicz” działająca w obwodzie zakarpackim. Jej członkowie walczą obecnie w Donbasie z separatystycznymi oddziałami.

Prawo do zamachu

Znacznym probmlem jest to, że wielu mieszkańców Ukrainy jeszcze nie przyzwyczaiło się do myśli, że Ukrainiec ma prawo do użycia siły. Ale ukriańscy patrioci mieli, mają i będą mieli prawo do walki o interesy ukraińskiej nacji! Podczas Majdanu Ukraińcy mieli prawo atakować jako pierwsi kordony milicji bądź uciekać się do innych metod walki. Wraz zwybuchem wojny mieli prawo przeciwstawić się agresorowi nie tylko w składzie «oficjalnych» struktur, ale i w składzie tych, które z punktu widzenia prawa są «nielegalnymi fomacjami zbrojnymi» (jak pokazuje doświadczenie, takie formacje są efektywniejsze – przykład batalionów ochotniczych to potwierdza). Wreszcie, ukraińscy patrioci mają dziś prawo do uderzania wroga od tyłu. I nie tylko w formie «śmietnikowej lustracji», ale i w formie zamachów. I nie ma tu znaczenia, kim dokładnie jest wróg: bezpośrednim przedstawicielem «DRL/LRL» lub Federacji Rosyjskiej, regionałem, który w sposób szczególny odznacza się działalnością antynarodową, czy też przedstawicielem obecnego reżimu.

Bezsprzecznie, we wszystkich wymienionych przypadkach można mówić o łamaniu obecnego prawa. Ale jeśli prawo broni zła i uderza w dobro, to po której stronie ma stanąć człowiek dobrej woli: po stronie prawa czy po stronie sprawiedliwości?

Obecnie prawo do zamachu istnieje tak samo, jak i wtedy, gdy Krajową Egzekutywą OUN kierował Stepan Bandera. Wrogów należy zabijać nie tylko na froncie, ale i od tyłu. Wielu jest wyrodków, które czują się obecnie bezpiecznie, nie są w niczym lepsi od radzieckiego emisariusza Majłowa albo ministra spraw wewnętrznych Polski Bronisława Pierackiego. Los obydwu person powinien beć szanownemu czytelnikowi znany.

„Karpacka Sicz” zagroziła niedawno, że będzie fizycznie likwidować aktywistów węgierskiej partii Jobbik i organizacji HVIM, którzy będą prowadzić działalność na terenie obwodu zakarpackiego. W wydanym także w języku polskim oświadczeniu pt. „Jobbik przeciwko odrodzeniu ludobójczych tradycji na Ukrainie” węgierska partia krytykowała gloryfikację UPA przez władze Ukrainy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Węgrzy krytykowali UPA – banderowcy publicznie zapowiadają, że ich zabiją

PATRZ TAKŻE: Węgierska partia domaga się autonomii dla Polaków na Ukrainie i przypomina o zbrodniach UPA

W tym samym czasie na Zakarpaciu zaczęło dochodzić do incydentów takich jak niszczenie węgierskojęzycznych tablic z nazwami miejscowości i ulic w miejscach zamieszkanych przez Węgrów.

ZOBACZ TEŻ: Ukraina: zniszczono tablice z napisami dla mniejszości węgierskiej. Jest reakcja konsulatu Węgier [+FOTO]

Minister spraw wewnętrznych Bronisław Pieracki został zabity przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów 15 czerwca 1934 roku w Warszawie. Alieksiej Majłow był z kolei pracownikiem sowieckiego konsulatu we Lwowie (zakonspirowanym agentem wywiadu), który zginął w zamachu dokonanym przez OUN 22 października 1933.

Facebook.com/ Kresy.pl

17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. beresteczko1651
  beresteczko1651 :

  Znakomicie! Karpacka dzicz czyni coraz większe postępy w kierunku oderwania od tzw. ukrainy kolejnych ukradzionych przez nią obszarów. Ten sztuczny twór sowieckiego imperializmu musi się rozpaść, co wynika z prostego pojmowania sprawiedliwości – nie można zbudować niczego pozytywnego na kłamstwie, złodziejstwie i bandytyzmie. Zaś okradzione przez tzw. ukrainę narody mają oczywiste prawo do zwrotu swoich terytoriów.

 2. zefir
  zefir :

  Głupota ukraińskich faszystów nie zna granic.Tym razem w odniesieniu do węgierskij autochtonicznej mniejszości narodowej mieszkającej i żyjącej na swych węgierskich historycznie ziemiach Zakarpacia.Ukraińskie nacjonalistyczne buce roszczą sobie nienależne im prawo do ziem,które podobnie jak Woiłyń i zachodnia Galicja do nich nie należą.Aż się prosi o wspólne polsko-węgierskie wspóldziałanie przeciw zaborczemu ukrobanderowskiemu zaborczemu działaniu.

 3. franciszekk
  franciszekk :

  Skąd na Zakarpaciu znalazły się te ludzkie PO+Twory t.j. POtomkowie zwyrodniałych bandytów z UPA, tzw. NEO-banderowcy???… Tylko czekać jak w PO+Land POdobnie jak na Zakarpaciu zaczną się odgrażać a POtem bestialsko mordować Polaków. Te zwyrodniałe ludzkie PO+Twory maja to w genach! POdobno w PO+Land jest liczna tzw. mniejszość ukraińska a ostatnio ich liczba gwałtownie rośnie ! Pchają się te Chachły do nadwiślańskiego Landu oknami i drzwiami a „nasze” tzw media głoszą propagandę, że to nasi najlepsi przyjaciele!!!……….

 4. jaroslaus
  jaroslaus :

  widać, że te bredzące, zachodnio ukraińskie kurwy nie wiedza nawet co piszą: „Wrogów należy zabijać nie tylko na froncie, ale i od tyłu. Wielu jest wyrodków, które czują się obecnie bezpiecznie, nie są w niczym lepsi od (…) ministra spraw wewnętrznych Polski Bronisława Pierackiego”. Ciekawe co te chachłate kurwy mają na myśli, zwłaszcza, że Pieracki był bardzo ugodowy względem chachłów, i to z jego inicjatywy usunięto zbrodnię polityczną jako zagrożoną karą smierci. Później przeciągano proces jego mordercy Bandery by rozporzadzenie weszło w życie i by nie dostał czapy. A później to tego skurwysyna wypuścili – by nie dostał czapy od sowietów. Zachodni ukraińcy zasługują tylko na jedno – na całkowitą, biologiczną eksterminację, albo przesiedlenie za Zbrucz. Tu nie ma pośrednich rozwiązań.

 5. daniel18
  daniel18 :

  Dlaczego Ukraińcy tak bardzo chcą by Polacy ich nienawidzili? robia wszystko w tym kierunku, ta dzicz nie zmieniła sie od conajmniej stu lat, o unii i NATO mogą pomarzyć, niestety. Jest to dzicz i ich miejsce jest przy Rosji, trzeba jej oddać to co rok temu zabraliśmy (USA wspierał finansowo majdan) i wbrew pozorom Ukraińcy uwielbiają Rosjaan i niechęć do nich jest bardzo niska ok 28% społeczeństwa, potwierdzają ta najnowsze sondaże. UKRAINO TWOJE MIEJSCE JEST NA WSCHODZIE OD ZAWSZE BYŁAŚ TYLKO ZLEPKIEM UKRADZIONYCH ZIEM I KIERUJESZ SIE IDEOLOGIOM BANDERYZMU- PRAWDZIWA POLSKA NIE CHCE WAS TU! WAS LOS JEST PRZESADZONY NIESTETY.

 6. zielony
  zielony :

  Generalanie sytuacjha zmierza w dobrym kierunku , Upadlincy prosta drogą zmierzają do upadku swojej wymarzonej samoistnej Ukrainy, po chwilowej euforii związanej z wygraniem bitwy o Majdan , dała wojna skonczy sie klęską (jak zwykle w historii) udowadniajac tym samym ze są to grupy etnicznie nie do konca rozpoznane a które nie potrafią i moga stworzyć własnego panstwa droga oddolnych sił sprawczych, za to udowodnili ze potrafią bardzo dobrze kraść i mordować bezbronnych, całośc raczej kwalifikuje ich dalej jako koczownicze grupy pastersko- złodziejskie,
  dla nas lepiej , okazuje sie ze sami Upadlincy sa naszymi największymi sprzymierzencami sprawy polskiej we wschodnich województwach Rzeczypospolitej, wiem ze głupio to zabrzmi ale przydało by się by Upadlincy zamordowali jeszcze bestialsko kilku przedstawicieli mniejszości narodowych , to by również bardzo nam Polakom pomogło w walce o prawde i pamięc naszcyh ludzi zamordowanych we własnych domach , na własnej ziemi i we własnym panstwie. a przedstawiciele rządu o znamionach polskości nie mogli by dalej nas okłamywac

 7. czas_przebudzenia
  czas_przebudzenia :

  Zwykli Ukraińcy zostali wrobieni w szambo. Teraz dobrze się w tym szambie czują jedynie fekalia duchowe dobierające się ze specyficznej grupy. To były zdarzenia planowane wiele lat wstecz. Nawet tysiące naiwnych Polaków zostało wrobionych w finansowanie Majdanu poprzez przekręt Amber Gold. Oczywiście, nie ma co nawet pytać, gdzie były służby specjalne, jeśli tak wyraźnej piramidy finansowej nie przerwały przez naturalnym wyczerpaniem zdolności łapania naiwnych. Polsko-języczne służby specjalne stały tam, gdzie dziś stoją siemioniaki, schetyny, bronki itp..
  http://monsieurb.neon24.pl/post/107256,majdan-polskich-pieniedzy