Premier Gracji Alexis Tsipras wezwał do natychmiastowej relokacji migrantów znajdujących się w Grecji. Grozi sankcjami wobec państw UE, które będą blokować tę decyzję.

Alexis Tsipras na poniedziałkowym szczycie Unii zamierza wezwać kraje członkowskie do przyjęcia imigrantów, którzy obecnie znajdują się w Grecji. Jeżeli do tego nie dojdzie zażąda on wprowadzenia sankcji wobec krajów blokujących relokację.

Grecki premier stwierdził, że obecna fala migracji jest konsekwencją „nierozsądnych, imperialistycznych interwencji na Bliskim Wschodzie”, które doprowadziły do rozpadu wielu państw.

Washington Post/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    piotr3005 :

    Cprias to lewicowiec co widać bo jest głupi jak but. po co przewozi emigrantów promem z wysp na ląd?? po jaką cholerę, jakie sankcje, nie wpuści turystów na wakacje!!! to strzał stopę. Jak lewak dorwie się do władzy to tylko głupoty robi i moja rada jest taka niech jedzie na Węgry do prawicowego przywódca i sie pouczy.