Operator projektu Nord Stream 2, firma Nord Stream 2 AG, poinformował na swojej stronie internetowej o ułożeniu ponad 200 km rurociągu.

Jak napisano na stronach Nord Stream 2 AG, operatora projektu Nord Stream 2, Projekt Nord Stream 2 przebiega zgodnie z planem. Do tej pory na Bałtyku położono ponad 200 kilometrów rurociągów. Około 20 statków działa jednocześnie, aby zapewnić terminowe ukończenie rurociągu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5959 PLN    (27.08%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Komunikat ukazał się na stronach firmy we wtorek 6-go listopada. Firma informuje w nim, że: statek „Castoro Dieci” zakończył swoją działalność w Zatoce Greifswaldu w Niemczech. Statek „Audacia” kontynuuje budowę rurociągu na niemieckich wodach terytorialnych, a „Solitaire” układa rury w fińskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Wszystkie prace są przeprowadzane zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami.

Jak informowaliśmy na początku sierpnia, pomimo oporu Polski i Komisji Europejskiej w Niemczech rozpoczęto budowę przebiegającej przez to państwo części gazociągu Nord Stream 2. Dyrektor niemieckiej spółki Uniper poinformował, że pod koniec lipca rozpoczęło się układanie pierwszych elementów gazociągu Nord Stream 2 na terytorium Niemiec. Operator projektu budowy nowej nitki gazociągu, firma Nord Stream 2 AG, poinformował rosyjską agencję RIA Nowosti, że obecnie odbywa się montowanie części rurociągu na pokładzie statku „Castoro Dieci” a dźwig na brzegu przygotowuje ich podłączenie do nadbrzeżnej infrastruktury. „Jednocześnie trwają prace przygotowawcze na wodach Finlandii i Szwecji” – agencja cytuje komunikat Nord Stream 2 AG.

Nord-Stream2.com/Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz