Operator projektu Nord Stream 2, firma Nord Stream 2 AG, poinformował na swojej stronie internetowej o ułożeniu ponad 200 km rurociągu.

Jak napisano na stronach Nord Stream 2 AG, operatora projektu Nord Stream 2, Projekt Nord Stream 2 przebiega zgodnie z planem. Do tej pory na Bałtyku położono ponad 200 kilometrów rurociągów. Około 20 statków działa jednocześnie, aby zapewnić terminowe ukończenie rurociągu.

Komunikat ukazał się na stronach firmy we wtorek 6-go listopada. Firma informuje w nim, że: statek „Castoro Dieci” zakończył swoją działalność w Zatoce Greifswaldu w Niemczech. Statek „Audacia” kontynuuje budowę rurociągu na niemieckich wodach terytorialnych, a „Solitaire” układa rury w fińskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Wszystkie prace są przeprowadzane zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy na początku sierpnia, pomimo oporu Polski i Komisji Europejskiej w Niemczech rozpoczęto budowę przebiegającej przez to państwo części gazociągu Nord Stream 2. Dyrektor niemieckiej spółki Uniper poinformował, że pod koniec lipca rozpoczęło się układanie pierwszych elementów gazociągu Nord Stream 2 na terytorium Niemiec. Operator projektu budowy nowej nitki gazociągu, firma Nord Stream 2 AG, poinformował rosyjską agencję RIA Nowosti, że obecnie odbywa się montowanie części rurociągu na pokładzie statku „Castoro Dieci” a dźwig na brzegu przygotowuje ich podłączenie do nadbrzeżnej infrastruktury. „Jednocześnie trwają prace przygotowawcze na wodach Finlandii i Szwecji” – agencja cytuje komunikat Nord Stream 2 AG.

Nord-Stream2.com/Kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz