Na ten rok zaplanowano wydatki rzędu 1,2 mld zł na Sejm, Senat oraz Kancelarię Premiera i Prezydenta – napisał Fakt we wtorek. Wydatki na dodatki motywacyjne i podwyżki dla premiera i ministrów mają wzrosnąć o 6,8 mln zł.

Dziennik Fakt poinformował we wtorek, że do końca roku na podwyżki oraz remonty ma zostać wydanych 241 mln zł więcej. Dodatkowe 214,5 mln zł ma trafić do kancelarii premiera. Wzrosną także wydatki na kancelarię prezydenta, Sejm oraz Senat. „Dużo więcej zapłacimy także za utrzymanie Kancelarii Sejmu, Senatu i Prezydenta, choć już teraz niemało nas kosztują” – pisze Fakt.

Wydatki na dodatki motywacyjne i podwyżki dla premiera i ministrów mają również wzrosnąć o 6,8 mln zł. Wydatki na Kancelarię Sejmu mają wzrosnąć o ponad 9 mln zł. Z kolei na Kancelarię Senatu o prawie o 4 mln zł. O tyle samo wzrosną wydatki na Kancelarię Prezydenta.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Odnosząc się do publikacji Faktu, Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że „Zdecydowaną większość tej kwoty – 200 mln zł – stanowi dotacja celowa na realizację zadań wspierających proces rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Dotacja trafi do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych”.

Zobacz także: Sejm niemal jednogłośnie uchwalił podwyżki dla polityków. Jedynie posłowie Konfederacji głosowali w całości przeciwko 

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że pod koniec lipca bieżącego roku prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie o podwyżkach dla polityków. M.in. ministrowie, marszałkowie i posłowie zyskają miesięcznie kilka tysięcy złotych. Media zwracały wówczas uwagę, że uwagę, że takich podwyżek nie było od wielu lat.

Zobacz także: „Rz” Podwyżki dla 400 pracowników Kancelarii Prezydenta

fakt.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz