Organizacja europejskich Żydów jako przykład nastrojów antysemickich podaje wytknięcie przez Magdalenę Ogórek żydowskich korzeni Markowi Borowskiemu.

Europejski Kongres Żydów związany ze Światowym Kongresem Żydowskim umieścił na swojej stronie oświadczenie, w którym stwierdził, że jest zaniepokojony coraz większą liczbą incydentów o charakterze antysemickim w Polsce.Autor oświadczenia przewodniczący organizacji Mosze Kantor, wskazał, że Kongres jest zaniepokojony relacjami między polskim rządem i społecznością żydowską. W Polsce coraz częściej dochodzi do antysemickich incydentów. W całej Europie rządy państw dyskutują z lokalnymi przywódcami społeczności kwestie dotyczące walki z antysemityzmem. W Polsce jest zupełnie inaczej – napisano w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Kaczyński odbył spotkanie z przedstawicielami środowisk żydowskich

Władze wydają się w niewielkim stopniu zainteresowane konsultacjami i dialogiem ze społecznością żydowską. Przez blisko rok nie doszło do spotkania między przedstawicielami polskich władz a szefem Związku Gmin Żydowskich w Polsce – dodano. Oświadczenie pomija tegoroczne sierpniowe spotkanie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami polskich Żydów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Mosze Kantor uważa również, że w Polsce dochodzi do coraz liczniejszych incydentów o charakterze antysemickim. Wskazał przy tym przykład wpisów byłej kandydatki na prezydenta, Magdaleny Ogórek, która w swoich wpisach w serwisach społecznościowych wytknęła senatorowi Markowi Borowskiemu jego korzenie.

Europejski Kongres Żydów podał również przykład demonstracji ONR, które zdaniem żydowskiej organizacji mają wyraźny rys antysemicki. W Polsce dochodzi ostatnio do wyraźnej normalizacji antysemityzmu, rasizmu i ksenofobii i mamy nadzieję, że polski rząd zatrzyma tę nienawiść i zacznie zdecydowanie działać przeciwko niej. Na razie jednak takich działań nie widać – głosi oświadczenie europejskiej społeczności żydowskiej.

kresy.pl / wprost.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Żydowski przemysł antysemityzmu w akcji.Tylko na Jahwę,co ma do tego „wytknięcie” Markowi Borowskiemu żydowskich korzeni przez Magdalenę Ogórek? To żaden antysemityzm.Nie jest również antypolonizmem wytykanie mojej osobie polskich korzeni.Czy Kongres Żydów Europejskich na czele z Mosze Kantorem wstydzi się swych żydowskich korzeni?Jeśli tak,to autorem antysemityzmu są sami Żydzi zrzeszeni w Kongresie Żydów Europejskich.

  2. gotan :

    nic…tylko płakać! Aj waj!…toż to tragedia!..A przecież nie tak dawno,zapewniano nas,że takiej społeczności nie ma…Jak to sie stało,że nagle się pojawiła?! Ile obywatelstw już nadał maliniak żydom,którzy w ząb nie znają języka polskiego…Nie mówiąc o poprzednikach tegoż maliniaka..Zadziwiające,że każdy z tzw.prezydentów miał żydowskie korzenie lub zonę żydówkę…cóż za cymes mieć w rodzinie pejsatych….No i teraz to takie nieprzyzwoite wytykać żydom ich żydowskie korzenie…Czy z tego wychodzi,że goje mają przechlapane…kiedy mówią ,że żyd Hartman wcale nie tym za kogo się podaje…Kiepeła mi pęka z tych różności żydowskich…no i teraz jeszcze p.Kaczyński ma taką nieprzyjemność…musi nauczyć sie, w końcu jidisz…zapewniam,ze będzie miał lżej z pomówieniami..