Organizacja europejskich Żydów jako przykład nastrojów antysemickich podaje wytknięcie przez Magdalenę Ogórek żydowskich korzeni Markowi Borowskiemu.

Europejski Kongres Żydów związany ze Światowym Kongresem Żydowskim umieścił na swojej stronie oświadczenie, w którym stwierdził, że jest zaniepokojony coraz większą liczbą incydentów o charakterze antysemickim w Polsce.

Autor oświadczenia przewodniczący organizacji Mosze Kantor, wskazał, że Kongres jest zaniepokojony relacjami między polskim rządem i społecznością żydowską. W Polsce coraz częściej dochodzi do antysemickich incydentów. W całej Europie rządy państw dyskutują z lokalnymi przywódcami społeczności kwestie dotyczące walki z antysemityzmem. W Polsce jest zupełnie inaczej – napisano w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Kaczyński odbył spotkanie z przedstawicielami środowisk żydowskich

Władze wydają się w niewielkim stopniu zainteresowane konsultacjami i dialogiem ze społecznością żydowską. Przez blisko rok nie doszło do spotkania między przedstawicielami polskich władz a szefem Związku Gmin Żydowskich w Polsce – dodano. Oświadczenie pomija tegoroczne sierpniowe spotkanie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami polskich Żydów.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Mosze Kantor uważa również, że w Polsce dochodzi do coraz liczniejszych incydentów o charakterze antysemickim. Wskazał przy tym przykład wpisów byłej kandydatki na prezydenta, Magdaleny Ogórek, która w swoich wpisach w serwisach społecznościowych wytknęła senatorowi Markowi Borowskiemu jego korzenie.

Europejski Kongres Żydów podał również przykład demonstracji ONR, które zdaniem żydowskiej organizacji mają wyraźny rys antysemicki. W Polsce dochodzi ostatnio do wyraźnej normalizacji antysemityzmu, rasizmu i ksenofobii i mamy nadzieję, że polski rząd zatrzyma tę nienawiść i zacznie zdecydowanie działać przeciwko niej. Na razie jednak takich działań nie widać – głosi oświadczenie europejskiej społeczności żydowskiej.

kresy.pl / wprost.pl

Reklama4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Żydowski przemysł antysemityzmu w akcji.Tylko na Jahwę,co ma do tego „wytknięcie” Markowi Borowskiemu żydowskich korzeni przez Magdalenę Ogórek? To żaden antysemityzm.Nie jest również antypolonizmem wytykanie mojej osobie polskich korzeni.Czy Kongres Żydów Europejskich na czele z Mosze Kantorem wstydzi się swych żydowskich korzeni?Jeśli tak,to autorem antysemityzmu są sami Żydzi zrzeszeni w Kongresie Żydów Europejskich.

  2. gotan :

    nic…tylko płakać! Aj waj!…toż to tragedia!..A przecież nie tak dawno,zapewniano nas,że takiej społeczności nie ma…Jak to sie stało,że nagle się pojawiła?! Ile obywatelstw już nadał maliniak żydom,którzy w ząb nie znają języka polskiego…Nie mówiąc o poprzednikach tegoż maliniaka..Zadziwiające,że każdy z tzw.prezydentów miał żydowskie korzenie lub zonę żydówkę…cóż za cymes mieć w rodzinie pejsatych….No i teraz to takie nieprzyzwoite wytykać żydom ich żydowskie korzenie…Czy z tego wychodzi,że goje mają przechlapane…kiedy mówią ,że żyd Hartman wcale nie tym za kogo się podaje…Kiepeła mi pęka z tych różności żydowskich…no i teraz jeszcze p.Kaczyński ma taką nieprzyjemność…musi nauczyć sie, w końcu jidisz…zapewniam,ze będzie miał lżej z pomówieniami..