Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali Ukraińców podejrzanych o oszustwa przy wykorzystaniu metody “na legendę” oraz kierowanie i czynny udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Straty które ponieśli pokrzywdzeni oszacowane zostały na kwotę 250 000 złotych.

We wtorek warszawska policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch obywateli Ukrainy. Podejrzani wykorzystywali w rozmowach telefonicznych metodę tzw. “na legendę” podając się za pracowników banku. Swoim podstępnym działaniem skłaniali inne osoby do przekazywania im swoich oszczędności.

“Tuż nad ranem policjanci weszli do budynku w jednej z podwarszawskich miejscowości. Niczego nie spodziewający się mężczyźni wyrwani ze snu pukaniem do drzwi mieszkania, gdy tylko je otworzyli od razu usłyszeli okrzyk ‘POLICJA’ po krótkiej chwili obaj zostali obezwładnieni i zatrzymani. Policjanci na miejscu znaleźli także telefony komórkowe oraz karty SIM mogące mieć związek z ich przestępczą działalnością” – czytamy w komunikacie.

Czytaj: Ukrainiec oszukał kilkanaście osób na ponad 170 tysięcy złotych. Usłyszał 19 zarzutów

Obaj usłyszeli zarzuty związane z kierowaniem i czynnym udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się rekrutacją oszustów i pozyskiwaniem pieniędzy z tego procederu, za co grozi im do 8 lat więzienia. Cudzoziemcy trafili do aresztu.

W październiku 2023 roku policjanci z Ochoty zatrzymali 3 innych członków tej grupy, którzy również decyzją sądu zostali osadzeni w areszcie. W toku tej sprawy policjanci odzyskali 50 000 złotych przekazanych w wyniku oszustwa.

Zobacz także: 22-letni Ukrainiec wyłudził na “pracownika banku” 50 tys. złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia

ochota.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply