Armia planuje kupno bezzałogowych systemów powietrznych klas taktycznej i mini. Ogłoszenie o zamówieniu opublikował Inspektorat Uzbrojenia MON.

Zamówione mają zostać latające bezzałogowce klasy taktycznej krótkiego zasięgu (program Orlik) i klasy mini (kryptonim Wizjer) wraz z systemami logistycznymi i szkolenia – podaje Polska Agencja Prasowa. MON planuje podpisanie umowy z wykonawcami na początku 2016 roku. Pierwsze 15 zestawów dostarczone ma zostać do roku 2017, kolejne do 2022 i 2026.

Bezzałogowce są na wyposażeniu polskiej armii od 2005 roku. Jako pierwsze używały ich wojska specjalne, potem także wojska lądowe.

Zakup bezzałogowych systemów powietrznych, od rozpoznawczych po uderzeniowe, został uwzględniony przez twórców planu modernizacji technicznej sił zbrojnych na lata 2013-22 .

PAP / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz