Duński rząd na zakupy chce przeznaczyć 3 miliardy dolarów.

Ostateczną decyzję w sprawie samolotów podejmie duński parlament, ale sprawa wydaje się przesądzona. Amerykanie mają dostarczyć samoloty w latach 2021-2027. F-35 są jednomiejscowym myśliwcem piątej generacji, wykonanym w technologi stealth. Jeżeli Dania kupi samoloty, będzie szesnastym krajem wyposażonym w te maszyny.

Dotyczas F-35 używają USA, Wielka Brytania, Australia, Turcja, Włochy, Norwegia, Holandia, Izrael, Korea Południowa i Japonia.

kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz