W nowych wytycznych chińskiego regulatora internetu zakazano m.in. publikowania w sieci treści nawiązujących do homoseksualizmu.

Chińskie Stowarzyszenie Usług Netcastingowych (CNSA) na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowało nowy zestaw wytycznych, dotyczący treści audiowizualnych publikowanych w internecie.

Regulacje dotyczą internetowych seriali, filmów, krótkich nagrań, filmów animowanych i produkcji dokumentalnych. CNSA ogłosiło, że treści publikowane online muszą dopasować się do aktualnych kierunków polityki i zmierzać do propagowania chińskich wartości. Treści niepasujące do nurtu będą usuwane.

ZOBACZ TAKŻE: W Chinach powstaje jednostka cyber-żołnierzy do prowadzenia wojny w cyberprzestrzeni

CNSA w wykazie materiałów, które zakazano znajdują się te szkodzące wizerunkowi kraju, zagrażające narodowej jedności i stabilności społecznej. Zakazano także promowania luksusowego stylu życia. Nowy zestaw przepisów jest zgodny z tymi wydanymi kilka dni temu przez przez chińskiego regulatora mediów (SAPPRFT).

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Pośród treści których zakazano przez CNSA znalazł się homoseksualizm na równi z szeregiem zachowań perwersyjnych i o charakterze agresywnym.

Cytowane jest także oświadczenie środowiska LGBT, które przypomina, że w kwietniu 2001 roku chiński rząd usunął homoseksualizm z listy chorób umysłowych.

SAPPRFT we wtorek ogłosił również, że będzie oceniał literaturę publikowana w internecie pod kątem odniesień do socjalistycznych wartości. Pokazano również listę kryteriów listę kryteriów, które pomogą walczyć z internetowym plagiatem a także namierzać treści niezgodne z linią partii komunistycznej.

 

W czerwcu wprowadziły nowe przepisy zaostrzające kontrolę internetu. Obecnie dane dotyczące krajowego bezpieczeństwa muszą być przechowywane na chińskich serwerach, a duże transfery danych potrzebują zgody władz. Z powodu propagowania wulgarnych treści mających negatywny wpływ na społeczeństwo zamknięto 60 społecznościowych kont należących do portali plotkarskich.

kresy.pl / rp.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz