Hakerzy związani z chińskim rządem mieli wykraść dane dotyczące pocisków przeciwokrętowych wystrzeliwanych z łodzi podwodnych.

Washington Post poinformował, że skradzione dane były przechowywane w niezabezpieczonej sieci podwykonawcy US Navy, pomimo że były one oznaczone jako „bardzo wrażliwe”.

Według informacji podanych przez dziennik ukradziono 614 gigabajtów danych ściśle tajnego projektu znanego jako Sea Dragon. Projekt ma na celu opracowanie naddźwiękowego pocisku przeciwokrętowego, który ma trafić na wyposażenie amerykańskich łodzi podwodnych.

CZYTAJ TAKŻE: Media: Chiny chciały zhakować system THAAD

Rzecznik US Navy, Bill Speaks, potwierdził, że istnieją zapisy, które wymagają od firm powiadamiania rządu, jeżeli dojdzie do incydentu w cyberprzestrzeni. Miało do tego dojść właśnie w tym przypadku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Eksperci twierdzą, że ostatnio jesteśmy świadkami ponownego pojawienia się chińskich grup hakerskich, które wcześniej wydawały się uśpione – powiedziała Cristiana Brafman Kittner, główny analityk w firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem FireEye.

Kresy.pl / fifthdomain.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz