Z powodu problemów ze znalezieniem kandydatów w listopadzie Wyższa Szkoła Policyjna w Oranienburgu uruchomi stronę internetową w języku polskim.

Aplikacje do szkoły policyjnej można już wysyłać teraz. Uczelnia poszukuje kandydatów z Polski z dobrą znajomością języka niemieckiego. Jak informuje znajomość języka polskiego jest szczególnym atutem, gdyż ze względu na bliskość sąsiedniego kraju brandenburska policja ma nieustannie do czynienia z obywatelami Polski.Pierwsi policjanci mogą być zatrudnieni już w listopadzie 2017 toku.

Brandemburska akademia policyjna świeci pustkami. Co roku w landzie ok. 300 policjantów przechodzi na emeryturę. Władze zakładają zatrudnienie 350 nowych stróżów prawa rocznie, ale w rzeczywistości trudno jest znaleźć odpowiednich kandydatów. Wiosną 2016 roku policja w Brandenburgii chciała zatrudnić 175 nowych policjantów, ale udało się znaleźć jedynie 148 odpowiednich kandydatów.

CZYTAJ TAKŻE:
Fala młodych Ukraińców chce ruszyć na Zachód
Lawinowy wzrost ofert pracy w Polsce dla Ukraińców

Jest to związane z konkurencją z innymi krajami związkowymi. W Brandenburgii zarobki policjantów zajmują w rankingu przedostatnie miejsce – tuż przed stróżami prawa w Berlinie.

kresy.pl / rp.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz