Z powodu problemów ze znalezieniem kandydatów w listopadzie Wyższa Szkoła Policyjna w Oranienburgu uruchomi stronę internetową w języku polskim.

Aplikacje do szkoły policyjnej można już wysyłać teraz. Uczelnia poszukuje kandydatów z Polski z dobrą znajomością języka niemieckiego. Jak informuje znajomość języka polskiego jest szczególnym atutem, gdyż ze względu na bliskość sąsiedniego kraju brandenburska policja ma nieustannie do czynienia z obywatelami Polski.Pierwsi policjanci mogą być zatrudnieni już w listopadzie 2017 toku.Brandemburska akademia policyjna świeci pustkami. Co roku w landzie ok. 300 policjantów przechodzi na emeryturę. Władze zakładają zatrudnienie 350 nowych stróżów prawa rocznie, ale w rzeczywistości trudno jest znaleźć odpowiednich kandydatów. Wiosną 2016 roku policja w Brandenburgii chciała zatrudnić 175 nowych policjantów, ale udało się znaleźć jedynie 148 odpowiednich kandydatów.

CZYTAJ TAKŻE:
Fala młodych Ukraińców chce ruszyć na Zachód
Lawinowy wzrost ofert pracy w Polsce dla Ukraińców

Jest to związane z konkurencją z innymi krajami związkowymi. W Brandenburgii zarobki policjantów zajmują w rankingu przedostatnie miejsce – tuż przed stróżami prawa w Berlinie.

kresy.pl / rp.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz