Zdaniem kazachskiego biskupa Kościół Katolicki nie jest dyktaturą lub armią, gdzie obowiązuje ślepe posłuszeństwo.

Biskup Schneider stwierdził: Jako katolicy mamy być poddani (w sensie kanonicznym) papieżowi jako wikariuszowi Chrystusa, akceptować jego władzę, poważać go, modlić się za niego i obdarzać nadprzyrodzoną miłością.Zastrzegł jednak: nie oznacza to jednak ślepego posłuszeństwa, ponieważ nie Kościół nie jest dyktaturą, w której jak w armii, trzeba wykonywać rozkazy bez słowa sprzeciwu.

Biskup dodaje: Kościół jest jak rodzina, w której możliwe są dyskusje, a także napominanie z szacunkiem i miłością.Gdyby nie było możliwe nie było by prawdziwej atmosfery duchowości Kościoła. Istniałaby wtedy atmosfera zastraszania, represji i strachu, które nie są zgodne z działaniem Ducha Świętego.

CZYTAJ TAKŻE:
Papież Franciszek: Komuniści myślą jak chrześcijanie

Duchowny przywołał przykład św. Katarzyny Sieneńskiej, którą została uznana za Doktora Kościoła. I chociaż zawsze odnosiła się do papieża z wielkim respektem i głęboką miłością, to pomimo to napisała kilka listów, które musiały być dla niego trudne.W listach tych krytykowała i napominała papieża z miłości do niego.Jak przypomina biskup, św. Katarzyna napisała w jednym z nich: Ojcze Święty, jeżeli się nie nawrócisz, proszę odstąp i odejdź z urzędu. Piszę ten słowa kierowana miłością do Twojej osoby, twojego wiecznego zbawienia oraz Kościoła. Biskup Schneider podkreśla, że list nie był ani schizmatyczny, ani skierowany przeciw papiestwu.

Duchowny zaprostestował przeciw czynieniu z papieża idola lub wręcz stawianiu go w miejscu Boga. Sugeruje również, że obecny kryzys w Kosćiele może być reakcją na zbytnie wywyższanie papieża w ciągu ostatnich stu lat.

Schneider powołując się na św. Tomasza z Akwinu cytującego św. Augustyna wskazał, że kiedy św. Paweł napominał pierwszego papieża Piotra, robił to publicznie, a nie prywatnie.Biskup stwierdził, że św. Piotr był skromny i tak mądry, aby przyjąć to napomnienie. Nie powiedział: Pawle jesteś przeciw mnie. Jesteś heretykim. Jesteś schizmatykiem. Zamiast tego zaakceptował ten fakt. Taki powinien być papież.

kresy.pl / lifesitenews.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. gan
    gan :

    Wystarczy pozbawić kościół funkcji nauczania, a pozostanie w jego miejsce ezoteryka współgrająca z wierzeniami pogańskimi – na wzór obrządku greckokatolickiego czy prawosławnego. Realizacja planu Dugina, który otwrcie mówi: „prawosławie to nie chrześcijaństwo”.