Foliową paczkę z 200 sztukami amunicji znaleziono na podziemnym parkingu w Spandauer Damm. Torbę schowano za stosem opon.

Osoba, która odkryła schowaną torbę z nabojami, niezwłocznie powiadomiła policję. Policjanci przekazali informacje urzędnikom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w Berlinie. Funkcjonariusze badają miejsce, w którym znaleziono torbę z amunicją.Ze względu na bliskość jarmarku świątecznego oraz faktu, że tuż nad parkingiem znajduje się meczet, uznano tę sytuację za realnie niebezpieczną – podał niemiecki „Bild”, powołując się na źródło w policji.

CZYTAJ TAKŻE: Berlin: nagranie momentu zamachu [+VIDEO]

Jarmark w Berlinie jest w tym roku dokładnie pilnowany przez policję. Jest to związane z zamachem, jaki miał miejsce w zeszłym roku, kiedy to 19 grudnia ciężarówka wjechała w tłum ludzi. Zdarzenie miało miejsce na terenie jarmarku świątecznego w okolicach dworca ZOO w Berlinie. Śmierć poniosło wtedy 12 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Kresy.pl / onet.pl

Reklama

Tagi: , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz