Będzie Frakcja Putina w ukraińskim parlamencie?

Nową frakcję w Radzie Najwyższej organizuje znany ze swoich prorosyjskich poglądów Wiktor Medwedczuk.

Medwedczuk nawet prywatnie powiązany jest z prezydentem Rosji, który jest ojcem chrzestnym jednej z jego córek. Choć jego partia „Ukraiński Wybór” ma marginalne znaczenie, to jednak Medwedczuk zachowuje znaczne wpływy poprzez nieformalne powiązania wyniesione jeszcze z czasów gdzy w latach 2002-2005 pracował w administracji prezydenta Kuczmy.

Ludźmi Medwedczuka wśród deputowanych mają być Nestor Szufricz i Siergiej Klujew. Około 10 deputowanych miało już wyrazić zgode na przystąpienie do „Frakcji Putina” jak miał ją określić sam Medwedczuk. Dalszych 30 prowadzi rozmowy w tej sprawie. Według anonimowych źródeł każdy deputowany zapisując się do prorosyjskiego klubu parlamentarnego ma otrzymać sumę 2 milionów dolarów.

censor.net.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz