Miliony złotych miała stracić Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na skutek niekorzystnych umów na wynajem powierzchni biurowych

Sprawa dotyczy umów podpisywanych jeszcze za kadencji poprzedniego zarządu ARiMR (2007-2015) i została ujawniona podczas audytu zleconego przez obecnego prezesa Agencji Daniela Obajtka.

Nieprawidłowości stwierdzone zostały przez audytorów w trakcie analizy 122 umów i aneksów do podpisanych wcześniej kontraktów na wynajem powierzchni biurowych dla wojewódzkich i powiatowych placówek ARiMR. Okazuje się, że część umów była bardzo niekorzystna dla Agencji, która straciła z tego powodu ponad 6 mln zł, gdyż zapłaciła wynajmującym podmiotom za lokale więcej, niż powinna.

Ceny były nieadekwatne do cen obowiązujących w danym czasie na danym rynku– podkreślił prezes Daniel Obajtek. – Popełniano błędy przy procedurach przetargowych, podpisywano niekorzystne umowy, które nie zabezpieczają Agencji– dodał szef ARiMR.

Wynajmujący mogą w każdej chwili i bez uzasadnienia podnieść cenę najmu i Agencja nie ma możliwości się przed tym bronić.

„Nasz Dziennik”/KRESY.PL

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz