Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla agencji Reuters oskarżył Rosję o próbę wywołania nowej Zimnej Wojny poprzez agresywne działania militarne w Syrii i na Ukrainie.

Prezydent Polski odpowiedział na zarzuty premiera Rosji Miedwiediewa, że NATO „jest zamknięte i wrogie wobec Rosji” mówiąc, że to Rosja dąży do nowej Zimnej Wojny bowiem zagraża NATO atakując Ukrainę i Syrię a także wzmacnia swoje siły zbrojne i przeprowadza manewry na zachodnich rubieżach.

Prezydent Duda zaznaczył też, że Polska jest skłonna wesprzeć wszystkie działania NATO zmierzające do pokonania Państwa Islamskiego. Przypomniał, że Polska może wysłać swoje F-16 do Syrii.

Reuters/KRESY.PL

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. mp
  mp :

  śmieszny facecik.ŻYDY go bodbechtały bo siedział za cicho i kazały mu jeknąć.Żałosne.Wyśle samoloty do Syrii.Koń by się usmiał.Może świnie SMEATFELD FOOD Z OFSETU ZA zakup F16.Będzie ISIS uciekało.

 2. zan
  zan :

  Jakim bydlakiem trzeba być aby tak bezczelnie kłamać? Syrię to wyście zaatakowali funkcjonariuszu Duda, a Rosja jej broni. Bez Rosji Syria podzieliłaby los Libii. Ukrainę w sumie też zaatakowaliście – dokonanie przewrotu i obalenie legalnego prezydenta jest aktem agresji. Obok Jugosławii, Libii, Iraku i Afganistanu są to kolejne przypadki waszych zbrodni Duda. W Wolnej Polsce odpowiesz za to.

 3. skiepek
  skiepek :

  Mimo ,że nie głosowałem na powyższego Pana,przez chwilę (bardzo krótką chwilę) myślałem, że ma szansę być ważną postacią w powojennej Polsce.Lecz czar prysł bardzo szybko.Wypowiedzi kolejnego sługusa świadczą skąd płynął rozkazy i czyje polecenia jegomość wykonuje. Opowiadając się po stronie zbrodniarzy , morderców dzieci i ludności cywilnej staje po stronie zła wraz z prezydentami usa i turcji.Cóż palenie świec chanukowych zobowiązuje.

 4. agricola
  agricola :

  Dosadnie stan “umysłowy” Polski po 1939 ujęła moja 90 letnia ciotka. W skrócie…
  Miało być: nie oddamy ani jednego guzika! Było: Niemiec złapał za łeb a Ruski od tyłu wyruchał ile wlazło. Ja dodam, że po 1945 “nasi” Alianci pozwolili Ruskim kałmukom zaciągnąć Polskę za kudły do swojego “Namiotu” w celu dalszego dymania.
  Od tamtej pory wszystkie (nie)rządy polskie cierpią na syndrom zbrukanej dziwki.
  Dają “dupy” za darmo każdemu, kto je pogłaszcze po “główce”.
  Żył więc złudzeniami, kto zamienił POqrwione szmaty na “bogobojne” PiSodajki.