Belgijska policja zatrzymała 132 osoby, które wzięły udział w nielegalnym zgromadzeniu w brukselskim parku, aby zaprotestować przeciwko ograniczeniom COVID-19, przekazał AP News w niedzielę.

Jak poinformował w niedzielę AP News, Belgijska policja zatrzymała 132 osoby, które wzięły udział w nielegalnym zgromadzeniu w brukselskim parku, aby zaprotestować przeciwko ograniczeniom COVID-19.

Około 15 osób, w tym protestujący i policja, zostało rannych w starciach, powiedziała rzeczniczka policji Ilse Van de Keere.

Około 2000 protestujących zgromadziło się w parku w sobotę po raz drugi w ciągu miesiąca, policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego do ich rozproszenia.

Rozproszeni policjanci i protestujący ścierali się aż do późnego wieczora. Rząd i policja ostrzegały ludzi przez tydzień, aby trzymali się z dala od protestów, ale bezskutecznie. Starcia wybuchły po tym, jak późnym popołudniem zaczęły gromadzić się wielkie tłumy.

Niektórzy protestujący zgromadzili się wokół ogniska, krzycząc „Wolność!” i „Gdzie jest impreza? Oto impreza!”. Niektórzy obrzucali policję przedmiotami.

Belgia nadal ma surowe przepisy zakazujące dużych zgromadzeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Do protestów doszło też w sąsiedniej Francji, tłumy trzymały plakaty z różnymi żądaniami, od zakończenia godziny policyjnej obowiązującej w ramach ograniczeń dotyczących koronawirusa, po wstrzymanie reform bezrobocia, które mają wejść w życie w lipcu.

Kresy.pl/AP News

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz