Nasi regularni Darczyńcy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, ale jeśli nie zmobilizujemy kresowych „rezerw”, w tym miesiącu może nam się nie udać osiągnąć zakładanego celu. Stawką jest odbudowa składu redakcyjnego portalu Kresy.pl. Piszemy dziś przede wszystkim do ludzi takich jak Ty, ludzi, którzy rozumieją, że praca dziennikarzy portalu musi być wynagradzana przez Czytelników, jednak decyzję o przelewie odkładają z dnia na dzień. Prosimy, wyceń pracę portalu Kresy.pl właśnie teraz. Ustaw stałe zlecenie lub wesprzyj nas jednorazowo.

Do tej pory (poniedziałek, 13 maja) udało nam się zebrać 6,5 tys. PLN. To dużo, ale wciąż sporo nam brakuje do wyznaczonego celu, jakim w tym miesiącu jest 17 tys. PLN — tyle właśnie musimy zebrać, by móc odbudować skład naszej redakcji po stratach z 2018 roku, gdy z przyczyn finansowych straciliśmy dwóch pracowników.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zgodnie z obietnicami już za kilka dni przedstawimy nazwisko nowego dziennikarza, którego zobowiązaliśmy się zatrudnić po tym, jak w kwietniu nasi Czytelnicy wsparli nas rekordową kwotą 16,5 tys. PLN. Decyzja, którego z trójki kandydatów zatrudnimy, zapadnie w ciągu maksymalnie 2-3 dni. Będzie to jednak ryzykowny krok. Jeśli darowizny znacząco spadną, nie będzie nas stać na utrzymanie powiększonej redakcji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szanowni Państwo, bez finansowego zaangażowania Czytelników nie będzie rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Będą istnieć wyłącznie propagandowe tytuły finansowane przez spółki skarbu państwa, lub wielkie komercyjne media (często kontrolowane przez zagraniczny kapitał). Alternatywą dla nich pozostaną różnej maści internetowe tabloidy żerujące na krzykliwych i zmanipulowanych nagłówkach, a nierzadko również na nieprawdziwych informacjach. Ponadto wszystkie te media (jak to ma już zresztą od dawna miejsce) będą zalewać przestrzeń publiczną informacjami o rodzinnych tragediach, zbrodniach i dewiacjach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Media takie jak Kresy.pl mają szansę się utrzymać wyłącznie, jeśli nasi Czytelnicy zaczną nas traktować jak każdą inną gazetę, za której treści należy płacić. Nasze przychody z reklam pokrywają jedynie 1/4 naszych potrzeb. Pozostałe 3/4 musi pochodzić od Czytelników. Obecnie miesięczny koszt pracy portalu wynosi 16 tys. PLN. Po odbudowie strat kadrowych będzie wynosić 21 tys. PLN. Oznacza to, że nasze darowizny muszą się utrzymywać na poziomie 17 tys. PLN. Obecnie wynagrodzenia pracowników portalu wahają się między 2 tys. PLN a 3 tys. PLN brutto miesięcznie. Zatrudniamy pięć osób. Wkrótce zamierzamy się poszerzyć o kolejne dwie.

Jeśli cenią Państwo naszą pracę, prosimy wyceńcie ją Państwo już dziś.

Kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz