Odpowiedź na pomówienia Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

W opublikowanym dziś oświadczeniu Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zarzucono naszemu medium podanie nieprawdziwych informacji na temat Dawida Wildsteina, Bianki Zalewskiej i Pawła Bobołowicza. Niniejszym informujemy, że oskarżenia te są bezpodstawnym pomówieniem.

„Z największym zaniepokojeniem obserwujemy działania portalu kresy.pl, którego publikacje godzą bezpośrednio w bezpieczeństwoi możliwość wykonywania zawodu reporterów: Bianki Zalewskiej, Pawła Bobołowicza i Dawida Wildsteina, relacjonujących działania wojenne na Ukrainie. Portal kresy.pl opublikował nieprawdziwe informacje na ich temat, mające charakter donosu, oskarżające ich o „ukrywanie nazistów”. Zostały one nagłośnione wśród rosyjskich separatystów – w konsekwencji czego traktują oni wspomnianych reporterów jako wrogów wojennych, a nie dziennikarzy. Działalność portalu kresy.pl w oczywisty sposób zagraża bezpieczeństwu fizycznemu dziennikarzy lub nawet ich życiu. Godzi też w konstytucyjną w Polsce zasadę wolności słowa. W naszej ocenie swoimi publikacjami kresy.pl dowodzą, że stały się narzędziem propagandy rosyjskich separatystów. Stanowczo przeciw temu protestujemy” – czytamy w oświadczeniu Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w którego skład wchodzą: Prezes – Marcin Wolski, Wiceprezes – Joanna Lichocka, Skarbnik – Elżbieta Ruman, Sekretarz – Aleksander Wierzejski, Członek Zarządu – Piotr Jegliński, Członek Zarządu – Marzena Paczuska.

W związku z powyższym pragniemy jak najmocniej podkreślić, że w oskarżeniu SDP z niezrozumiałych względów nie wskazano publikacji, w której podaliśmy rzekomo nieprawdziwe informacje na temat Bianki Zalewskiej, Dawida Wildsteina czy Pawła Bobołowicza. Nie podano również, jak dokładnie brzmi owa nieprawdziwa informacja na temat wyżej wymienionych osób. Zarząd Oddziału Warszawskiego SDP zarzuca nam wyłącznie, że oskarżamy trójkę dziennikarzy o „ukrywanie nazistów”. Podanie tych słów w cudzysłowie sugeruje, że jest to cytat z któregoś z naszych artykułów. Mimo najszczerszych chęci nie udało nam się znaleźć w naszych publikacjach żadnego fragmentu, który zbliżał by się do „cytatu” z oświadczenia SDP.

Cała sprawa ma związek z opisywanym przez nas wielokrotnie tematem obecności neonazistowskich grup w batalionie Ajdar.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dirlewangerowcy w batalionie Ajdar? Relacja polskiego wolontariusza

ZOBACZ TAKŻE: Krwawa łaźnia w piaskownicy „niezależnych”

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ujawnił nazistów w ukraińskim batalionie, teraz boi się o swoje życie

ZOBACZ TAKŻE: The Guardian potwierdza: Dirlewangerowcy w szeregach ukraińskich ochotników [+FOTO]

Fragment, który mógł posłużyć SDP za pretekst do wysunięcia bezpodstawnych pomówień, pochodzi zapewne z artykułu „Dirlewangerowcy w Batalionie Ajdar? Relacja polskiego wolontariusza” i brzmi następująco:

„Jego [Tomasza Maciejczuka] wpis wywołał gwałtowną dyskusję. O sprawie mieli wiedzieć także dziennikarze tzw. mediów niezależnych (Blanka Zalewska, a zapewne także Paweł Bobołowicz i Dawid Wildstein), jednak według niego wolą oni unikać tego tematu”.

Z przytoczonego wyżej fragmentu jasno wynika, że nie jest on stanowiskiem portalu Kresy.pl, ale opisem poglądów osób trzecich i składa się z: 1) słów samego Tomasza Maciejczuka, który wprost oskarżył Biankę Zalewską o posiadanie wiedzy na temat Dirlewangerowców w batalionie Ajdar (oraz jej przemilczanie); 2) z naszego domniemania (co zostało wyraźnie zaznaczone) na temat tego, kto jeszcze mógł wiedzieć o sprawie.

Nie chcąc, by treść oskarżenia Maciejczuka pod adresem Bianki Zalewskiej wzięto za autoryzowany przez nas fakt, posłużyliśmy się trybem przypuszczającym. Pozwoliliśmy sobie również na domniemanie w stosunku do Pawła Bobołowicza i Dawida Wildsteina z dwóch oczywistych względów: 1) To nie kto inny a Paweł Bobołowicz był/jest stałym korespondentem właśnie przy batalionie Ajdar, natomiast Wildstein był/jest w batalionie Ajdar częstym gościem i niejednokrotnie chwalił się swoimi znajomościami z „ziomami z Ajdaru”; 2) sam Wildstein przyznał publicznie, że spotykał się z neonazistowską symboliką w ukraińskich batalionach, natomiast uważa ją za nieistotny margines.

Pragniemy również zaznaczyć, że oskarżenia Tomasz Maciejczuka pod adresem Bianki Zalewskiej uważamy za wysoce wiarygodne, gdyż jest to dziennikarka znana z podawania nieprawdziwych informacji (co, swoją drogą, nie wzbudziło najmniejszego niepokoju jej starszych kolegów z SDP, tak rzekomo zatroskanych o dziennikarskie standardy). Po drugie nie bardzo rozumiemy, dlaczego ktoś taki jak Maciejczuk miałby kłamać w tej akurat sprawie.

Zobacz także: Dziennikarka TV Republika atakuje kibiców Legii: To nie Polacy, ale bandyci i recydywiści ściągnięci przez Putina

Tym, co zasługuje na szczególne napiętnowanie, jest oskarżenie naszego portalu o stwarzanie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia Wildsteina, Bobołowicza i Zalewskiej. „Działalność portalu kresy.pl w oczywisty sposób zagraża bezpieczeństwu fizycznemu dziennikarzy lub nawet ich życiu. Godzi też w konstytucyjną w Polsce zasadę wolności słowa” – czytamy w oświadczeniu SDP. Okazuję się zatem, że wspomnianym dziennikarzom niebezpieczeństwo zagraża nie z powodu ich emocjonalnego zaangażowania po jednej ze stron konfliktu, nie dlatego, że opisują rzeczywistość w sposób skrajnie tendencyjny i jawnie stronniczy, ale właśnie dlatego, że Kresy.pl zwracają na ten godny ubolewania fakt uwagę. Sytuacja ta jest tym bardziej bulwersująca, że po ujawnieniu informacji na temat Dirlewangerowców to właśnie Tomasz Maciejczuk stał się obiektem publicznych pogróżek ze strony „ziomów” Dawida Wildsteina, którzy za pośrednictwem profilu „Novosti Ajdara” wzywali do „schwytania bydlaka”.

Podwójne standardy stosowane przez Zarząd Warszawskiego Oddziału SDP, na którego czele stoją Wolski z Lichocką, stają się jeszcze bardziej jaskrawe, gdy dzisiejsze oświadczenie zestawi się z ich milczeniem wobec takich ekscesów, jak publikacja artykułu „Potężne uderzenie Ukraińców pod Mariupolem. Terroryści i Rosjanie rozbici w pył”, w którym czytamy m.in.: „W trakcie walk ukraiński snajper przestrzelił też koło samochodu, którym jechała propagandowa ekipa rosyjskiej telewizji. W wyniku tego pędzące auto uderzyło w drzewo. Nikt nie zginął”. Epizod ten nie spotkał się z najmniejszym komentarzem ze strony pracowników Niezaleznej.pl. Okazuje się, że nie ma nic nadzwyczajnego w strzelaniu do dziennikarzy, o ile nazwie się ich wcześniej „propagandową ekipą”. Dalecy jesteśmy od oskarżania rosyjskich dziennikarzy o obiektywność, nie jesteśmy jednak w stanie zrozumieć, w czym kłamstwa Rosjan są gorsze od kłamstw Zalewskiej lub milczenia Bobołowicza czy Wildsteina o przestępstwach dokonywanych przez ich ziomów z Ajdaru. Trudno nam sobie przypomnieć jakikolwiek tekst tej trójki na temat któregoś z kilkudziesięciu zarzutów stawianych Ajdarowcom przez ukraińską prokuraturę.

Jeśli więc Bianka Zalewska naprawdę czuje się zagrożona, mogłaby na początek, dla zachowania pozorów przyzwoitości, powstrzymać się od przebierania w uniformy Ajdarowców. Przynajmniej na zewnątrz zaczęłaby sprawiać wrażenie korespondenta wojennego, a nie funkcjonariusza służby prasowej niesławnego batalionu. Także zdrowie Dawida Wildsteina stałoby się o niebo bardziej bezpieczne, gdyby zamiast „gonzo-dziennikarstwa”, zaczął uprawiać stare dobre „dziennikarstwo po prostu”.

W imieniu redakcji portalu Kresy.pl, Tomasz Kwaśnicki
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

64 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Avatar
    zan :

    Każdy mówiący PRAWDĘ zostaje przez reżim euroregionu Polin odpowiednio „doceniony”. A kto docenia? Na pewno nie żadni banderowcy ani naziści. Czy np. Izraelczyk Kołomojski jest banderowcem? Wątpię. Wśród ukraińskiego plebsu nie brakuje banderowskich debili, popłuczyny po akcji Wisła mają się u nas dobrze. Wiadomo jednak, że są to zwykłe zmanipulowane zera, bez wpływu na cokolwiek. Karty rozdaje kto inny. Chodzi o zwykłą kasiorę o którą zabiegają koniunkturaliści, pełzkaki bez moralności i honoru. Jedno pierdnięcie z Waszyngtonu i całe to „dziennikarstwo” zacznie wchodzić w dupę Putinowi. Zauważmy na przykład jak funkcjonariusze propagandy euroregionu Polin przychylnie wyrazili się ostatnio o Iranie. Jeszcze kilka lat temu wyjaśnialiby ciemnemu ludowi konieczność bombardowania tego kraju. Raz „misja pokojowa”, raz „agresja” – ciekawe czy tacy „dziennikarze” plują w lustra widząc swoje mordy. Ty plujesz jajec?

     • kojoto
      kojoto :

      niezwracając specjalnej uwagi na drętwy sarkazm w wykonaniu probanderowskiego użytkownika (który się kiedyś nawet przechwalał, że pieniążki przesyła ukronazistom), moją uwagę przykuła czujność funkcjonariuszy służb rosyjskich do spraw walki w przestrzeni medialnej – mianowicie błyskawiczna poprawka pomyłki jednego z użytkowników, dokonana z konta o nazwie „Sylwia”już po 7 minutach i to raniutko 🙂 – istotnie „wróg nie śpi”. Co do meritum, czyli oskarżeń ze strony tej probanderowskiej bandy z SDP to się Szanowna Redakcja Kresy.pl niepotrzebnie tak bardzo przejmuje. W tym przypadku te wredne kłamstewka, szkodzą tylko ich autorom. Kresy.pl zdobywają dzięki nim rozgłos – a każdy kto zajrzy już zostanie 🙂

    • Avatar
     zan :

     Na niezaleznej jest „strefa wolnego słowa” – osobliwie pojmowanego – jest to jedno z najmocniej cenzurowanych for internetowych w Polsce. np. jakakolwiek uwaga krytyczna pod adresem PIS – ban. Utrata wiary w bratnią Ukrainę – ban. Krytyka USA – ban. Z tego forum wychodzą w świat gazeto-polskie biedaki umysłowe i na innych forach dostają oklep, bo nie są przystosowane do dyskusji. Jakim trzeba być cieniasem by komentować na niezależnej? Nawet jajec nie wytrzymał i lezie między nas – Normalnych.

 1. Avatar
  zan :

  CYTUJĘ: Okazuje się, że nie ma nic nadzwyczajnego w strzelaniu do dziennikarzy, o ile nazwie się ich wcześniej „propagandową ekipą”. KONIEC CYTATU. Przypominam, że USmańskie lotnictwo z premedytacją ZAMORDOWAŁO dziennikarzy serbskiej stacji TV. Uznali zwyczajnie, że dziennikarz jest militarnym celem. Na Ukrainie mordowano rosyjskich dziennikarzy. Do dziennikarzy strzelali USmańcy w Iraku – oczywiście tylko do tych którzy nie byli skoszarowani z USmańską armią. Tak, tak! USmańcy wprowadzili nową świecką tradycję. Reporter usmański mieszka razem z żołdakami. No, ale to nie jest propagandowa ekipa. Usmańcy są z natury prawdomówni i uczciwi. Lepsi są od nich tylko (powstań) Izraelczycy (spocznij).

 2. Avatar
  arrow :

  Trwa wojna informacyjna i jak mówi przysłowie, że na wojnie prawda jest pierwszą ofiarą. Rosja z Chinami stworzyli unię i bank Euro-Azjatycki. Wyrzucenie z tej strefy tak dużej ilości dolara i wprowadzenie Juana może doprowadzić do upadku waluty USA. Chiny rosną w potęgę i teraz jest najlepszy moment do rozbicia tej unii i banku z Juanem w tle, bo potem może być dla USA za późno. To nie jest nasza wojna. Sami Ukraińcy, oczywiście ci prości ludzie, nie wiedzą o co walczą i jak mówią jest to wojna miedzy oligarchami, czyli w szerszym aspekcie miedzy USA i Rosją. Reszta jest tylko wojenną propagandą. Jak wygląda pokój zaprowadzany przez USA w Egipcie, Libii, Afganistanie, Iraku, Syrii i Ukrainie to wszyscy widzimy. Destabilizacja regionów, ofiary wojny na szeroką skalę, walki między stronnictwami, uchodźcy i zniszczenia materialne oraz potężne straty zadane populacji ludzkiej w tych krajach na wielką skalę, oto właśnie owoce demokracji światowego żandarma USA. Ile władowali w destabilizację Bałkanów i teraz Ukrainy? Bóg jeden tylko wie, „a owoc sprawiedliwości ma być zasiewany w pokoju przez tych, którzy pokój czynią”, lecz oni w obronie dolara i swoich interesów nie cofną się przed niczym, bo ani oni, ani ich synowie nie giną w tych wojnach.

 3. Avatar
  muni :

  Pewne tytuły nie są zbyt dobre. Dwa razy piszecie o „Dirlewangerowcach”. Ja myślałem, że ich od 1945 roku NIE MA, ale ktoś tutaj wie lepiej. No, to potem łatwo o inne dziwne twierdzenia. Czemu nie piszecie o Armii Czerwonej na Ukrainie? Skoro są Dirlewangerowcy, to i Armia Czerwona jest.

 4. Avatar
  kaliszanin1 :

  Ja wchodze na tę stronkę kilka razy dziennie, bo wiem ze to stronka prowadzona przez Polskich Patriotów, a nie sługusów obcych państw. Widać na tym forum kilku miłośników banderowców i PiSowców olejcie ich szczekanie. I jak ktoś słusznie zauważył staliście się na tyle ważni, że was atakują bo wiedzą ze dla wielu Polaków jesteście synonimem wolności i prawdy. Trzymajcie się. 🙂

  • Avatar
   jajec :

   „Ja wchodze na tę stronkę kilka razy dziennie, bo wiem ze to stronka prowadzona przez Polskich Patriotów, a nie sługusów obcych państw” …. Polskich Patriotów ???? Którzy kochają ruską swołocz która trzymała nas blisko 50 lat pod butem i wielokrotnie najeżdżała nasz Kraj. HA HA HA

   • Avatar
    franciszekk :

    Jak świat światem nigdy nie będzie prymitywny ukraiński bandyta – NEO-banderowiec prawdziwemu Polakowi bratem! Ten prymitywny zwyrodniały lud, powstały na zasadzie negatywnej selekcji genów ludzkich w krótkiej przestrzeni czasu, dał się poznać w okresie II wojny światowej jako wyjątkowo zdziczała horda zwyrodniałych bandytów mordujących bezbronnych cywili: kobiety, starców, dzieci a nawet niemowlęta!

   • Avatar
    zan :

    Chcecie wykorzystać Polaków jak psy którymi można poszczuć. Może raczej coś w rodzaju poświęconego pionka. W ten sposób służby niemieckie, a potem amerykańskie hodowały banderowców. Z nami chcecie zrobić to samo. W tym celu robicie ludziom z mózgu gówno – tzn. przedefiniujecie polski patriotyzm na bezrefleksyjną, ślepą nienawiść do Rosji. Dmowski przestrzegał przed tym. Robicie w Europie Wschodniej i Jugosławii to samo co u Arabów (sunici vs szyici). Naiwni mogą myśleć, że jesteś ukraińskim nacjonalistą, ale ja wiem skąd wy się bierzecie. Zostałeś zdemaskowany.

   • Avatar
    silesius :

    Ty, aJwajec,może zamiast wchodzić tutaj,pojechałbyś na tzw.Ukrainę i poszedł w kamasze? Radzę ci,większy pożytek by twoja duchowa i rzeczywista ojczyzna miała,gdybyś jej posłużył,a nie wypisywał tu te swoje głupie farmazony. Faktycznie,w dzieciństwie musieli ci rodzice przytrzasnąć głowę drzwiami. Takich głupot to nawet amstaf czy wlkp tu nie wypisują chyba.

   • Avatar
    zefir :

    „Jajcu”:Jak ci nie leży strona polskich patriotów a nie sługusów obcych państw/???/,to co tu robisz?Tylko tu marnujesz swój talent i zdolności.Kochasz ukraińską swołocz to wal do „słowa niby polskiego”,tam twój świat,marzenia i pseudopatriotyzm.Taki jak twój talent nie może marnować się na takiej jak ta strona.Przecież kochasz ukraińską a nie ruską swołocz.Dla ciebie Wołyń i ofiary Kresów wschodnich to folklor,takie coś HA,HA,HA.Czym różni się to od zbydlęcenia?

   • Avatar
    fiesta :

    re: Jajec…… Po pierwsze to mylisz pojecia, poniewaz to nie byla „ruska”, ale ZYDO-BOLSZEWICKA swolocz, a to jest zasadnicza roznica i twoja propaganda ma niewiele wspolnego z faktami historycznymi.
    Po drugie, zydo-bolszewicka swolocz posiadala swoja agenture w Polsce (POLSKOJEZYCZNYCH ZYDOW i KOMUNISTOW) przeszkolonych w ZSRR i to oni byli u wladzy w Polsce przez 45 lat (1945-1990).
    Po trzecie, wladze na UPA-inie sprawuje tamtejsze ZYDOSTWO, w kolaboracji z zydowskimi oligarchami, zydami z USA i Izraela oraz zwolennikami zyda Bandery i zyda Suchewycza.
    W zwiazku z tym Polska i Polacy nie maja zadnego interesu wspierac ani zydow ani UPA-incow w Kijowie.

 5. Avatar
  ukrozol :

  Ukry mają tak silne poparcie w mediach polskojęzycznych, że każdy głos mówiący prawdę od razu jest przez nich zauważany i doprowadza ich do banderowskiej wściekłości. Wymordować Was zgodnie ze swoją zbrodniczą naturą na razie nie mogą, więc tylko plują jadem z bezsilnej wściekłości.

 6. Avatar
  leo69 :

  Do Jajec – jesteś sądząc po twoich jednostronnych i bezkrytycznych wypowiedziach – pomiotem upowskich rezunów ( których niestety nie dosięgła surowa ręka sprawiedliwości ludowej i mogły cie spłodzić) , który po 1989 roku podniósł swój wstrętny łeb , wcześniej schowany głęboko i tchórzliwie. Niedobrze się robi jak czyta się twoje bezrozumne i nienawistne komentarze. Ale trudno się dziwić takiemu stanowi rzeczy jak jesteście pupilami naszych ” lewy do prawego” niby elit. Pluj jadem pluj , tylko się nie udław.

  • Avatar
   jajec :

   „pomiotem upowskich rezunów” Powiem szczerze że nazywanie kogoś rezunem w Polsce nie istnieje, nigdy osobiście nie słyszałem takiego zwrotu a on przewija się na forach, między innymi po tego typu zwrotach można poznać pochodzenie komentujących. Dla mnie jest to jednoznaczne bo jeszcze zalatuje bimbrem, walonkami i kiszonym ogórkiem ;). Jacy wy ruscy jesteście tępi. Dlatego jak wchodziliście do Polski po 45 r to do nocników nalewaliście zupę bo dla was to był piękny talerz i nosiliście po 3 zdobyczne zegarki. A jak ktoś nosił okulary i garnitur to dostawał w głowę bo był „Pan” a wy mądrzejszych od siebie tępiliście. Jako naród to macie mentalność niewolnika i prostaka.

   • Avatar
    cherrish :

    „Powiem szczerze że nazywanie kogoś rezunem w Polsce nie istnieje” w jakim języku prostaku piszesz? polski to to nie jest. I jak śmiesz zarzucać komentującym rosyjskie pochodzenie. Po pierwsze, jeśli ktoś jest Rosjaninem to się tego nie wstydzi,tak sądzę, a po drugie nie masz prawa do nadawania narodowości. Wstyd to widać u Ukraińców, żaden nie napisze wprost, tak jestem Ukraińcem, przynajmniej ja nie widziałem. Masz odwagę, czy tylko będziesz pluł na Polskę?

    • Avatar
     wepwawet :

     Szanowny Użytkowniku cherrish – radę dam. Radosnej twórczości takich osobników lepiej nawet nie komentować. Odzywki w stylu: „…nazywanie kogoś rezunem w Polsce nie istnieje” , lub podobne posiłkowanie się słownikiem w celu „odpolaczenia” oponenta są często stosowane przez „dzieci Wisły” oraz cyber sotnie zuwP’u. Częstokroć demaskują one samego piszącego jako mało obeznanego w realiach polskiej mowy (wszak u nich w rodzinie nie mówi się rezuny, jeno heroje – u mnie w rodzinie (dziadek pochodził z kresów) spotkałem się z tym wyrażeniem już jako dziecko, więc występuje ono w polskich rodzinach, które spotkały się z bestialstwem „braci” Ukraińców). Jak widzę, większość z zapalonych czcicieli swięteho bonderu (teraz już chyba nikt nie może napisać głupio, że kult ludobójców na Ukrainie jest marginesem – skoro został wyniesiony przez ustawę) oraz tych którzy na słowo chonoru (takiego przez c bo tego na h to raczej nie posiadają) zapewniali, że banderowców na Ukrainie to nawet w mitach i legendach nie spotkali opuściła to forum. To co dzieje się obecnie na Ukrainie, nie może zostać już ukryte przez durne komentarze banderowskich trolli – dlatego większość z nich dała chyba za wygraną (przynajmniej na razie – myślę, że obmyślają jakiś plan z użyciem wunderwaffe). Zostali tylko ci najbardziej tępi, a ponieważ nie mają już argumentów, to w przypływie rozpaczy mogą jedynie ubliżać lub wypisywać głupoty – do tego zaś nie ma co się odnosić.

   • Avatar
    zefir :

    Jajec”:Chorujesz na urojenia,spowodowane siwuchą,bimbrem i ukronazizmem.W Polsce pojęcie rezun,riezun,jest powszechnie znane i jednoznacznie kojarzone z ukraińskim podżynaniem gardeł cywilnym,bezbronnym Lachom,przez Ukraińców,szczególnie porażonym ideologią OUN i bestialstwem UPA-Bandera.Tobie to nie pasuje więc odnosisz się do przysłowiowego,na każdą okazję nocnika.

     • Avatar
      zefir :

      „Jajec”:Ja żyję niemal dwa razy dłużej od ciebie i wcale nie we „wschodniej dziurze”,lecz w południowym sąsiedztwie od ciebie i doskonale wiem, że powszechnie znane określenie rezun,riezun to podżynanie gardeł Lachów przez bandziorów Ukraińców,twoich Ukraińców.Twoja podszczecińska dziura to pewnie ukrodziura,taka dziura wypełniona ukrami z akcji Wisła,co to nic nie widziała i nie słyszała o UPA,banderyżmie oraz ich bestialstwie.Wszysko cacy,tylko na nosie to grajcie we własnym banderowskim gronie.

     • Avatar
      zefir :

      „Jajec”:Co ty chrzanisz.Jeżeli państwowe organa współczesnej Ukrainy jak ustawotwórcza Wierchowna Rada,za aprobatą większości koalicji rządzącej,opowiada się za świętością i gloryfikacją skrajnie nacjonalistycznej i ludobójczej organizacji jaką jest UPA i jej zwyrodniali „bohaterowie”,to tym samym upaństwawia ukraiński faszyzm.Ideologią państwową tego ukraińskiego tworu staje się więc ideologia OUN będąca siłą napędową mordów,bestialstwa i zbrodni w wykonaniu UPA-b.Jeżeli,jak twierdzisz,”UPA to byli bandyci”,z czm zgadzam się,to logiczny wniosek jest taki,że władze współczesnej Ukrainy popierające ,więc identyfikujące się z UPA też są bandyckie.Popierając te ukronazistowskie władze,jest więc tożsame z popieraniem UPA.Nic ci więc nie wciskam,gdyż sam przyznajesz,że popierasz UPA i jesteś probanderowcem.

     • Avatar
      jajec :

      Tylko Ukraina nie podbija innych państw tak jak Rosja i jeszcze spacerują z sztandarami sierpa i młota a jest to tak samo zbrodniczy system jak hitlerowski. Polacy nie czują żeby Ukraina dla nas była zagrożeniem a Rosja już tak, Te wysyłanie czołgów na Ukrainę, kradzież Krymu, wysyłanie bombowców strategicznych. Dla mnie ruscy to tylko dobrze uzbrojeni bandyci nic więcej. Mentalnie się nie zmieniają, mordują i kradną od stuleci, wielokrotnie najeżdżali Polskę. Ostatnio razem z ich sojusznikiem Hitlerem a jak weszli to trzymali nas pod butem 50 lat. Dla mnie to niech spierdalają ci czerwoni szmaciarze.

     • Avatar
      cherrish :

      Nie mów za Polaków, mów za siebie. Ja zagrożenia ze strony Rosji nie czuję, ze strony Ukraińców i owszem. Mentalnie natomiast Ukraińcy to taki sam Wschód jak i Rosjanie. I oczywiście, że Ukraina na razie nie podbija, chociaż plany ma, na razie zadowala się tym co dostała od sowietów, a co zostało skradzione innym.

   • Avatar
    sylwia :

    Rezun – w języku staropolskim w znaczeniu morderca, zabójca, siepacz, zapożyczenie z języka ukraińskiego od wyrazu rizun[1], ukr. Різун, oznaczającego rzeźnika.

    W okresie po tzw. rzezi wołyńskiej, w Polsce stereotypowe[2], potoczne określenie członków UPA, OUN, Samoobronnych Kuszczowych Widdiłów i innych ukraińskich formacji uczestniczących w rzeziach ludności cywilnej (https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezun)

 7. Avatar
  pancerny :

  Chciałbym tylko przekazać, że działalność kresy.pl wzbudza moją nieustanną sympatię i podziw dla najwyższej klasy dziennikarstwa, wspaniałego patriotyzmu, świetnego profesjonalizmu prowadzących ten portal. ROBICIE DOBRĄ ROBOTĘ! Powyższe stwierdzenia potwierdzają też ataki, jak właśnie opisywany w tym tekście. Pozdrowienia dla Redakcji

  • Avatar
   antymajdan :

   Pozwolę sobie w tym miejscu zaapelować do Redakcji o poważne zastanowienie się nad podjęciem kroków prawnych przeciwko SDP (skoro w jego imieniu występują ci krętacze) i obciążenie ich jakimiś kosztami. Pomijając kwestię dobrego imienia portalu Kresy, chodzi tutaj również o utrzymanie elementarnych standardów dziennikarskich, ale również o tak ważne idee jak wolność słowa, a przecież jakiekolwiek stowarzyszenie dziennikarzy powinno chronić te standardy oraz idee. Jeśli nie będziecie reagować oni zaklajstrują usta i wam i innym redakcjom. Dajcie im popalić i zróbcie wokół tego jak najwięcej hałasu dla dobra wszystkich!

   • Avatar
    silesius :

    Pisałem na admina kresy.pl o tym,zanim się ta informacja tu pojawiła,że niezalezna dupę obrabia naszemu portalowi i też polecałem ich podać do sądu,nie wiem,czy to po mojej interwencji czy nie,ale redakcja na szczęście zareagowała. Niezalezna to w większości są debile i tacy sami ich są forumowicze,w tym dużo ludzi pisze z problemami psychicznymi,czyli jest to portal takich osobników. Dziś tam też pisałem,bo jakąs kobietę obrażali pod wpisem o chorobie prezydentowej Kaczorowskiej. Ciekawe,czy mnie zbanują,czy nie,jeszcze nie zaglądałem tam,ale to mała przyjemność czytać te ich rzygowiny,lepiej od razu zwrócić zawartość.

  • Avatar
   fiesta :

   re: Lipinski….. Wulgaryzmy sa czescia polskiej mowy i gdyby byly nielegalne, wowczas nie bylyby w slowniku jezyka polskiego, ktory przeciez jest legalnym srodkiem do poznawania jezyka polskiego.
   Jesli chodzi o plec to rowniez obowiazuje rownosc wobec prawa i odbieranie prawa „Kmic” do wyrazania przez niego opinii o plci przeciwnej nosi znamiona dyskryminacji.
   Uwazam, ze nalezy trzymac sie prawa do wolnosci slowa gwarantowanego w Art.54.1 konstytucji z 1997r w przeciwnym wypadku kazdy objaw cenzury podrywa autorytet cenzora i jest przejawem poprawnosci politycznej, czego sam doswiadczylem na wielu grupach dyskusyjnych w przeszlosci tylko dlatego, ze podawalem fakty.

 8. Avatar
  sobiepan :

  POLSKIE MAJĄTKI trafiały w RĘCE ŻYDÓW za ZDRADĘ POLSKI ?!!!

  *****

  „OTÓŻ JA, OFICER WOJSKA POLSKIEGO, TU, w OBECNOŚCI WSZYSTKICH tu ZEBRANYCH, DAJĘ SŁOWO HONORU, że panią przeproszę, jeśli na następne spotkanie przyniesie chociaż jeden akt notarialny, że taki to a taki Icek otrzymał od swego ojca czy matki, spadek w postaci majątku ziemskiego, czy młyna itd. Bo tak odbywa się przekazywanie majątków kolejnemu pokoleniu na całym świecie, a także i w Polsce. Ale pani go nie przyniesie, bo takich aktów notarialnych żaden Żyd nie posiadał.

  Posiadał inny akt nadania mu tych dóbr – Dekret cara Aleksandra II, który Żydom i każdemu innemu, nadawał taki majątek.

  Wie pani za co? – ZA ZDRADĘ POLSKI.

  Polski, która jako jedyne państwo na świecie przyjmowała Żydów ze wszystkich krajów, które Żydów wyrzucały. A wyrzucały liczne kraje Europy – dekretami królów, wyrzucały wielokrotnie na przestrzeni kilku wieków. I przecież nie za dobrą pracę dla kraju, w którym byli, ale za grabież, oszukaństwa, morderstwa, lichwę i przejmowanie władzy w swoje ręce.

  Polska ich przygarniała i nadawała liczne przywileje, szczególnie w handlu.

  W okresie rozbiorów Polski, ŻYDZI – ich przywódcy, PODSYCALI i PODGRZEWALI ATMOSFERĘ do POWSTAŃ. Ale nie dlatego, żeby Polska zrzuciła jarzmo ucisku caratu. Ale dlatego, że WIDZIELI w DEKRECIE CARA OKAZJĘ, by POSIĄŚĆ MAJĄTKI POLAKÓW.

  A przypomnę tu państwu, że w tym okresie, kształcić swoje dzieci mogli ziemianin, właściciel tartaku czy młyna lub olejarni lub apteki. To była warstwa ludzi, gdzie patriotyzm przekazywano z pokolenia na pokolenie.

  Chłopi posiadający kilka mórg ziemi i klepiący biedę nie myśleli o wykształceniu swych dzieci. I do powstań nie szli synowie biednych chłopów, a właśnie tych ludzi których stać było na naukę swych dzieci.

  ŻYDZI, SKWAPLIWIE i DOKŁADNIE DONOSILI do WŁADZ CARSKICH o TYCH, co POSZLI do POWSTANIA. I na mocy DEKRETU CARÓW PRZEJMOWALI te WSZYSTKIE DOBRA.

  Odpłacili narodowi i Polsce za to, że ich, jak swych synów, przygarniała w dniach, gdy wypędzano ich z wielu krajów. ODPŁACALI ZDRADĄ na RZECZ CIEMIĘŻYCIELA i ZABORCY, i to BEZ ŻADNYCH SKRUPUŁÓW.

  Zresztą nie tylko pod zaborem rosyjskim to robili, u NIEMCÓW ZAŻĄDALI, by WYDZIELIĆ CZĘŚĆ POLSKI DLA NICH. A NA ŚWIECIE żądali ZROBIENIA z POLSKI JUDEO-POLONII.

  Na tę okoliczność zachowały się liczne dokumenty tak na świecie jak i w Polsce.

  Mojemu dziadkowi i jego bratu, którzy poszli do powstania, nie tylko odebrano całe majątki na rzecz Żydów zdrajców, ale zesłano ich na sybir. I na zawsze zostali na Syberii lub może zginęli po drodze na Syberię.

  A pani śmie się tu DOPOMINAĆ ZWROTU tych MAJĄTKÓW?!

  W ten sposób zabieracie całe ulice, np. w Krakowie. Domy, które zostały przez Polskę Ludową, czyli przez Naród, odbudowane lub wyremontowane wy mając swoich prezydentów lub premierów i ministrów odbieracie po cichu, bez rozgłosu.

  MYŚLICIE, że NARÓD POLSKI o tym SIĘ NIE DOWIE?”

  za: Albin Siwak: „Chciałbym dożyć takich dni”

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146/

  • Avatar
   derwan :

   Dziękuję za te słowa. To trzeba często i wyraźnie powtarzać bo tego w tak zwanej polskiej szkole dzieci się nie dowiedzą. W ogóle zdaje się, że o Polsce w polskiej szkole jest coraz mniej. Dzieci nie chcą czytać Żeromskiego, Mickiewicza, Konopnicką, nie chcą o nie udanych powstaniach. Chcą o Hary Potarze, o dojrzewaniu nastolatków, o historii kariery jakiegoś rapera. Tak twierdzi MEN.

   • Avatar
    fiesta :

    MEN jest pod kontrola POLSKOJEZYCZNYCH ZYDOW, a ich zadaniem jest ODPOLSZCZENIE POLAKOW poprzez pranie mozgu propaganda o HOLOHOAXIE, UNII JEWRO-PEJSKIEJ i POPRAWNOSCI POLITYCZNEJ.
    Mlode pokolenia Polakow sa wychowywane na kosmopolitow i w pogardzie do wartosci moralnych.
    A material jest tak dobrany, zeby jak najmniej mowic o Polsce, Polakach i prawdziwej historii Polski.

 9. Avatar
  jerzyjj :

  ,,…działania portalu kresy.pl, którego publikacje godzą bezpośrednio w bezpieczeństwo i możliwość wykonywania zawodu reporterów: Bianki Zalewskiej, Pawła Bobołowicza i Dawida Wildsteina, relacjonujących działania wojenne na Ukrainie. Portal kresy.pl opublikował nieprawdziwe informacje na ich temat, mające charakter donosu, oskarżające ich o „ukrywanie nazistów”. ”
  KROTKO. TO SA ZWYKLE SZMATY NIEGODNE POSIADAC POLSKIE OBYWATELSTWO.
  NIECH ICH POROSZENKO ZNATURALIZUJE.

 10. Avatar
  derwan :

  W kwestii dziennikarzy tv trwam bis czyli tv republika i ich specyficznej inteligencji.
  Każdy kto czytał lub oglądał w tv rzeczonych dziennikarzy i ich kolegów z redakcji zauważy bez trudu i zbędnej zwłoki, że są to ludzie o ciężkich umysłach całkiem nie podatnych na choćby drobną refleksję, a co za tym idzie na ociężałą rewizję własnych poglądów. Tak specyficznie ukształtowany umysłowości przyciągają się ze wzmożoną siłą. Czy może raczej są to ludzie wyselekcjonowani ze środowiska po to tylko by bezmyślnie łapać ofiary na lep pseudo narodowej retoryki. Może to jest ta słynna polityka krypto-syjonistów zwanych często dla zmylenia post-komunistami, organizowania Polskiego środowiska narodowego pod kontrolą i w okół idei fiks ale nie zagrażających interesom ich, jako elity? I tak mamy; retorykę anty Putinowską chodź by nie wiem co; Putin jest zły i napadł na Ukrainę, a zaraz napadnie na Polskę. I dalej mamy brednie o post komunistach czyli sowietach, tak jak by to komuniści w Polsce to nie Żydzi byli, a ich chamy to nie wywodził się z czworaków i nie był to margines społeczny którego potomkowie dziś na salonach siedzą i miny stroją jakby to nie było nikogo kto by ich mógł zdemaskować. Ci sami Żydzi tylko może pokolenie dwa czy trzy młodsze dalej władzę w Polsce jaki i na Ukrainie trzymają. Przecież to jest tak jasno na białym wypisane, że TV Republika i te ich medialne satelity istnieją tylko dlatego i tylko po to by żydowskim oligarchom zapewnić stabilność na jeszcze kilka lat może pokoleń. Czy tak jak od 1944 roku żydowscy komuniści budowali rękoma polskich chamów państwo komunistyczne dla spełnienia bundowskiej wizji państwa syjonistycznego tam gdzie żyją żydzi. W przeciwieństwie do żydów z bajtar którzy to chcieli walczyć o państwo żydowskie tam gdzie mieli do tego historyczne prawo, tj. w Palestynie. Ci żydzi którzy tu żyli przez wiki jak my, obok nas, z nami, uczciwie i pobożnie; większość odeszła już na zawsze. Zostali tylko ci co nic z Izraelem nie mają wspólnego, a nas nienawidzą, za głupszych nas maja, nami rządzić postanowili i do tego takich chamów mają jak TV republika i spółka bo tvn, tvp i polsat to ich jest jak w mordę wymierzył. Zostały tylko najgorsze, żmije i kanalie a te do wszystkiego się posuną, nawet do podjudzania na Ukrainie do zbrodniczego nacjonalizmu, w Polsce do mydlenia oczu skołowanemu społeczeństwu byle by nie widziało tego co na Ukrainie się dzieje.

 11. Avatar
  leszek1 :

  Portal Kresy jest bardzo dobrze redagowany, podajac bezstronnie szeroka game FAKTOW, na podstawie ktorych kazdy moze sobie wysnuc wlasne wnioski. Nie widac tu propagandy. Forma przypomina mi “Biuletyn Informacyjny” z lat okupacji niemieckiej.
  Takich rzetelnych wiadomosci potrzebuja Polacy. Szczegolnie teraz, kiedy inne zrodla medialne wypelnione sa sofistycznym klamstwem.
  W przeciwienstwie do Kresow, portal Niezalezna, jak i cala machina propagandowa Sakiewicza i Wildsteina ma na celu odwrocenie uwagi patriotycznie nastawionych Polakow od najwiekszego dla Polski zagrozenia, jakim jest zydowska lichwiarska miedzynarodowka. Mowi sie tam prawie wylacznie o zagrozeniu niemieckim i rosyjskim. Niektorzy delikatnie wspominaja o niebezpieczenstwie ze strony wyznawcow ideologii OUN i sa natychmiast zagluszani lub wyrzucani. Natomiast problem lichwiarskiej miedzynarodowki, ktora przez swoich agentow w krotkim czasie doprowadzila do degrengolady nasz kraj, taktownie omija sie z daleka, jakby on nie istnial.
  Portal Niezalezna prowadzi pan Jerzy Włodzimierz Targalski, ps. „Józef Darski” – rasowe “Dziecko Resortowe”. Widac, ze pierwsze imie odziedziczyl po ojcu, drugie po Leninie.
  O jego ojcu mozemy przeczytac w Wiki: .. Od 1953 pracownik Katedry Marksizmu-Leninizmu na Wydziale Ekonomii Politycznej UŁ. Od 1952 roku działacz PZPR, kierownik szkolenia ideologicznego w ZMP. Od 1961 w Warszawie, wykładowca marksizmu-leninizmu na Uniwersytecie Warszawskim, prowadził także szkolenia partyjne. W 1968 krytycznie odniósł się do wzniecania antysemityzmu podczas tzw. „wydarzeniach marcowych”. W latach 1961-1968 pracował w Zakładzie Historii Partii przy KC PZPR…
  Syn poszedl droga Kuronia, Michnika czy Wildsteina. Zrobil sie z niego opozycjonista !
  Pyszalkowate, pogardliwe i pozbawione jakiejkolwiek kultury wypowiedzi pana Darskiego wprost ociekaja nienawiscia do wszystkiego co polskiej. Wystarczy je przeczytac.
  Naturalnym wiec jest, ze tepi on gorliwie kazda niezalezna mysl, czy wypowiedz na swoim “Niezaleznym” blogu.
  Obecnie, propaganda Sakiewicza, Wildsteina i Targalskiego, wspolnie z propaganda Michnika, skierowala swoje ostrze w kierunku Grzegorza Brauna, obrzucajac go paszkwilami. Widac z tego, ze stanowi on powazne zagrozenie dla zydowskiej i zydo-komunistycznej agentury, poniewaz pragnie realizowac interesy polskie. Polecam jego filmy i wypowiedzi.