Miesięczny koszt wydawania naszego portalu wynosi obecnie 18 tys. PLN. Wpływy z reklam wynoszą ok 3 tys. PLN. Pozostałe 15 tys. musi pochodzić z wpłat Czytelników. Jeśli cenisz nasze materiały i uważasz, że polska debata publiczna straci na upadku Kresów.pl, prosimy, wyceń naszą pracę już dziś i wspieraj nas regularnie.

Nasz portal jest obecnie redagowany przez 6-osobową redakcję. 5 redaktorów pracuje w pełnym wymiarze godzinowym, a jeden pracuje „na pół etatu”. Na wynagrodzenia przeznaczamy miesięcznie 16 tys. PLN. Resztę pochłaniają koszty stałe, takie jak serwer, księgowość i  serwis informatyczny. W styczniu zebraliśmy 7,5 tys. PLN. To połowa naszego miesięcznego celu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niezależne media mają szansę utrzymać się tylko pod warunkiem, że Użytkownicy będą płacić za ich pracę. Dlatego po raz kolejny apelujemy o uczciwą wycenę naszych działań. Bez odpowiedzialnych Czytelników nie będzie odpowiedzialnych mediów. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym Darczyńcą, to dobry moment, by nim zostać.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Kresy.pl w piątce najbardziej sprawdzonych mediów według badaczy z Oksfordu

Największym zagrożeniem dla mediów takich jak Kresy.pl jest niemal powszechne przekonanie o tym, że treści publikowane w Internecie są i powinny być darmowe. To masowo wdrukowane przeświadczenie gwarantuje dziś, że w debacie publicznej dominują wielkie korporacje, partie polityczne i rządy, podczas gdy miejsce strony obywatelskiej zajmują w najlepszym wypadku amatorskie blogi i tabloidy. „Jeśli coś jest za darmo, to ty jesteś produktem” — głosi popularne powiedzenie, które doskonale oddaje panującą na rynku mediów sytuację. 

Kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz