Przed nami najtrudniejszy okres w roku – wakacje. Aby zapewnić stabilne finansowanie portalu w lipcu musimy zebrać jeszcze 9,5 tys. PLN. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, wakacje to zwykle mniejszy ruch na stronie, mniejsze wpływy z darowizn i reklam. Dlatego zwracamy się z apelem do naszych Czytelników, bądźcie z nami, już dziś wyceńcie naszą pracę.

W czerwcu doszło do niesprawiedliwego ataku Facebooka na nasze medium, co długofalowo skutkowało spadkiem zasięgów i darowizn. Jednak dzięki wsparciu naszych Przyjaciół udało nam się zrealizować zakładany na początku miesiąca cel. Zebrane 13 tys. PLN wraz z wpływami z reklam zapewniło nam zbilansowanie budżetu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Mimo to w wyniku obcięcia naszych zasięgów na Facebooku, efekt czerwcowej zbiórki był mniejszy niż w poprzednich miesiącach,  gdy zebraliśmy po 15 tys. PLN. Obawiamy się, że okres wakacyjny może skutkować dalszym spadkiem i w efekcie Kresy.pl stracą finansową stabilność, znów stając przed widmem problemów zagrażających naszemu istnieniu.

Szanowni Państwo, bez finansowego zaangażowania Czytelników nie będzie rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Będą istnieć wyłącznie propagandowe partyjne tytuły finansowane przez spółki skarbu państwa, lub wielkie komercyjne media, często kontrolowane przez obcy kapitał. Alternatywą dla nich pozostaną zaś jedynie internetowe tabloidy żerujące na krzykliwych i zmanipulowanych nagłówkach, a nierzadko na nieprawdziwych informacjach. Na rzetelną, obiektywną informację nie pozostanie już miejsca, bo jest niewygodna lub ze względów finansowych się po prostu nie opłaca.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bez odpowiedzialnej postawy naszych Czytelników nie bylibyśmy w stanie już od ponad 11 lat tworzyć Kresów.pl. Miesięczny koszt utrzymania portalu wynosi 16 tys. PLN. Tyle wydajemy na pensje 5-osobowej redakcji. W kwocie tej mieszczą się także koszty serwera, obsługi informatycznej oraz księgowości. Wpływy z reklam wynoszą około 3 tys. PLN.

Jeśli cenicie Państwo naszą pracę, prosimy wyceńcie ją już dziś.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz