Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, t. 11, pod red. B. Chlebowskiego, W. Walewskiego, Warszawa 1890, s. 728.

Sworotwaal. Sworotówka. rzka w pow. nowogródzkim, prawy dopł. Mołczadki, zaczyna się w okolicy wsi Porzecze, w gm. Rajcy, płynie w kierunku południowym koło wsi Purniewicze (młyn), pod wsią Emiljanowo rozlana w jeziorko obraca młyny i zwraca się na płn.-zach. ku miasteczku Poczepowo (młyny); dalej płynie pomiędzy wzgórzami na zachód ku wsi Sworotwie Wielkiej (młyn); od wsi Sworotwa Mała zwraca się na płd. i na granicy pow. Słonimskiego, naprzeciwko mka Mołczadż ma ujście. Długa około 4 mil, przyjmuje z obu stron kilka drobnych bezimiennych rzeczułek.

A. Jel.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz