Korzec

Ruiny zamku. Położone malowniczo na szczycie stromego wzgórza nad rzeką. Murowaną twierdzę wybudował w 2 poł. XVI w. Joachim Korecki. Po pożarze w XVIII w. resztki murów były podstawą dla czteroskrzydłowego barokowego pałacu Józefa Klemensa Czartoryskiego. W 1831 r. pałac spłonął i nie został już odbudowany. Z pierwotnego zamku zachowały się bastiony, mur obronny i ślady forsy. Z pałacu pozostały mury wsch. Skrzydła z wieżą bramną. Przetrwał też most zamkowy.

Zbigniew Hauser
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz