Milicja przeprowadziła kolejne zatrzymania wśród mieszkańców wchodniobiałoruskiego miasta Żłobin.

Portal Naviny.by napisał za agencją informacyjną BelaPAN, że w ciągu kończącego się tygodnia milicja zatrzymała co najmniej 10 mieszkańców położonego w obwodzie homelskim miasta Żłobin. Według portalu, zatrzymań dokonano w sprawie wystąpień społecznych do jakich w Żłobinie doszło w wieczór powyborczy 9 sierpnia zeszłego roku oraz dzień potem.

Wśród zatrzymanych są 60-letni Nikołaj Isajenko oraz 57-letni Piotr Konstantinow. Ten pierwszy był już zatrzymywany przez milicję 10 sierpnia. Ja zrelacjonował 12 sierpnia, był bity przez funkcjonariuszy.

Działania organów ścigania w sprawie powyborczych wystąpień w Żłobinie, kwalifikowanych przez nie jako „masowe zamieszki”, zataczają coraz szersze kręgi. Postępowania karne wszczęto już wobec co najmniej 30 obywateli. 24-letni Aleksandr Szewcow został już skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności, a 20-letni Jewginij Zaszczitow na trzy lata za udział w masowych zamieszkach i groźby użycia przemocy wobec funkcjonariuszy milicji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Jeszcze w lutym na kary kolonii karnej zostało skazanych dwóch robotników zakładu metalurgicznego w Żłobinie, którzy po sierpniowych wyborach próbowali zorganizować w nim strajk.

naviny.by/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz